Kobieta trzyma w dłoniach folie bąbelkową
Rozwój

Dlaczego warto używać folii bąbelkowej?

Każdy z nas na pewno już się z nią zetkną nie raz. Wiele osób uwielbia się odstresować strzelając małymi jej pęcherzykami, mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak szerokie zastosowanie ma folia bąbelkowa, zwana również folią pęcherzykową.

Czym jest folia?

Folia bąbelkowa wykonana jest ze sprężystego i przezroczystego plastikowego materiału. Składa się z niewielkich wypełnionych powietrzem pęcherzyków powietrza, które rozmieszczone są na całej powierzchni folii w regularnych odstępach od siebie. Cechą charakterystyczną dla folii bąbelkowej jest jej struktura. Nie tylko definiuje ona nazwę, ale także określa jej zastosowania.

Do czego przyda się folia pęcherzykowa?

Folie bąbelkowe doskonale chronią produkty podczas transportu. Sprawdzi się zarówno przy profesjonalnym zabezpieczaniu paczek firm zajmujących się sprzedażą internetową, jak i przy ochronie magazynowanych dekoracji domowych. Poznaj atuty zastosowania folii bąbelkowej:

  • Pęcherzykowa folia nie drze się pod wpływem rozciągania, czy też nacisku. Nie pochłania również wilgoci oraz skutecznie chroni towar przed przenikaniem nieprzyjemnych zapachów z otoczenia.
  • Bardzo dobre zabezpieczenie przez uszkodzeniem lub stłuczeniem transportowanych towarów..
    Cechuje się także doskonałą termoizolacją, dlatego jest świetnym wyborem do zabezpieczenia paczek z elektroniką, która jest szczególnie wrażliwa na zmiany temperatur.
  • Ma ledwie wyczuwalną wagę, dlatego nie wpływa ona na zwiększenie wagi towaru, a tym samym podniesienie kosztów jego wysyłki.

Jak się produkuje folie ochronne bąbelkowe?

Folia bąbelkowa wytwarzana jest z żywicy polietylenowej (plastiku) w kulkach wielkości drobnego żwiru. Następnie za pomocą świdra kulki są podgrzewane, w celu ich roztopienia. Pod wpływem ciepła żywica topi się w ciecz, która jest wydobywana z cylindra na dwóch przezroczystych plastikowych arkuszach ułożonych jeden na drugim. Arkusz folii nawija się na perforowany bęben i za pomocą ssania wciąga się go do otworów utworzonych przez bąbelki. Druga warstwa folii jest następnie laminowana z pierwszą, tak aby obie folie sklejały się i zatrzymywały powietrze w bąbelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.