Artykuł partnera.
Dla wielu kierowców zakup samochodu jest inwestycją długoterminową. Każdy chce, aby jego auto znajdowało się w jak najlepszej kondycji przez długie lata. W utrzymaniu pojazdu w dobrym stanie ważne jest nie tylko zadbanie o jego elementy mechaniczne, ale również o wygląd zewnętrzny. Nawet przy zwykłym użytkowaniu wozu zdarza się, że w niektórych miejscach uszkodzony zostanie lakier lub pojawi się rdza. W takich momentach z pomocą przychodzi car wrapping, czyli oklejanie samochodów specjalną folią.
Car wrapping – na czym polega?
W ostatnich latach coraz większą popularnością w Polsce cieszy się car wrapping, który pełni nowoczesną metodę na zabezpieczenie lakieru samochodu. Jest to nic innego, jak oklejanie karoserii pojazdu specjalną folią samoprzylepną. Proces car wrappingu trwa zazwyczaj od dwóch do trzech dni, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych projektów czas oczekiwania może się wydłużyć. Jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności, nie powinniśmy samodzielnie oklejać swojego auta. Chociaż czynność wydaje się z pozoru prosta, bez praktyki i odpowiedniego sprzętu ciężko o nienaganny efekt końcowy bez zapowietrzeń pod powierzchnią folii czy bąbli. W celu nałożenia na pojazd folii, najlepiej oddać go w ręce specjalistów. Za oklejanie samochodów Poznań odpowiada niezawodna firma Kruger Plus.
Zalety car wrappingu
Car wrapping to idealny sposób na całkowitą zmianę koloru samochodu, bez ingerencji w jego fabryczny lakier. Dodatkowo oklejenie pojazdu specjalną folią będzie znacznie tańsze, aniżeli przemalowanie go w warsztacie. Wraz z upływem czasu na folii pojawiać będą się niedoskonałości, jednak w tym przypadku kosmetyczne poprawki nie będą stanowiły dużego obciążenia dla naszego portfela. Dzięki różnym szablonom oraz oryginalnym pomysłom auto nabierze ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu. W praktyce jedynym ograniczeniem pozostaje ludzka wyobraźnia.
Kolejnym pozytywem płynącym z zastosowania car wrappingu jest dodatkowa warstwa, chroniąca karoserię auta przed powstawaniem nowych zarysowań oraz rdzy. Wiadomo, jak ważny dla kierowców jest stan fabrycznego lakieru ich pojazdów.
W jaki sposób dbać o nałożoną folię?
Tak jak w przypadku większości elementów pojazdu – o nową skórę auta należy odpowiednio zadbać, aby zachowała ona trwały i estetyczny wygląd. Folię pielęgnujemy tak samo jak lakier samochodu. Mycie pojazdu powinno odbywać się na myjniach ręcznych lub bezdotykowych. Na myjniach automatycznych ruchome szczotki mogłyby przypadkowo uszkodzić folię. Nie grozi nam jej całkowite zerwanie, jednak istnieje zagrożenie, iż na jej powierzchni pojawiłyby się zarysowania.
Aby folia zachowała swoje właściwości warto pomyśleć również o jej polerowaniu (poza foliami matowymi). W sprzedaży dostępnych jest wiele kosmetyków, umożliwiających polerowanie auta. Zabrudzenia takie jak benzyna, olej lub inne tłuste substancje należy niezwłocznie usuwać, bowiem w innym razie mogą spowodować one odbarwienie folii.