Zamontowane przemysłowe oświetlenie LED
Biznes

Czy warto wybrać oświetlenie LED dla przemysłu?

Czym różni się przemysłowe oświetlenie LED od klasycznego? Z roku na rok przemysłowe oświetlenie LED jest coraz częściej wybierane do hal magazynowych i produkcyjnych, a także wielu innych obiektów przemysłowych. Są tak chętnie wybierane, ponieważ znacząco wyróżniają się na tle innych rozwiązań.

Ich największe zalety to przede wszystkim energooszczędność, wyższa jakość oraz znacznie dłuższa żywotność. Te wszystkie czynniki mają znaczący wpływ na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej, co ma duży wpływ na opłacalność takiej inwestycji.

Istnieje wiele różnic dzielących przemysłowe oświetlenie LED i zwykłe klasyczne. Przede wszystkim różnice można zauważyć już na etapie działania tych lamp. Emisja światła w oświetleniu klasycznym następuje poprzez żarzenia się przewodnika wolframowego, natomiast lampy przemysłowe LED emitują światło dzięki diodom elektroluminescencyjnym. W ten sposób można uzyskać oświetlenie o różnej temperaturze barwowej, co jest niemożliwe przy zastosowaniu klasycznych żarówek.Oświetlenie przemysłowe LED w porównaniu do tradycyjnych lamp wyróżnia się znacznie dłuższą żywotnością i pobiera nawet 80% mniej energii elektrycznej. Mimo tego, że lampy LED są droższe, ponieważ to produkt znacznie wyższej trwałości, to i tak ich koszt szybko się zwraca, ponieważ pracują one przez tysiące godzin.Wadą klasycznego oświetlenia jest długi czas zapłonu opraw. W przypadku lamp przemysłowych LED taki problem już nie występuje, ponieważ oświetlenie działa od razu z pełną mocą po włączeniu i gaśnie zaraz po tym, jak je wyłączymy. Warto również wspomnieć, że lampy ledowe nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki.

Jakie zalety daje przemysłowe oświetlenie LED?

Lampy ledowe w przemyśle zużywają nawet 10 razy mniej energii elektrycznej niż klasyczne odpowiedniki. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na znacznie mniejsze rachunki.Oświetlenie LED daje także lepszą jakość światła, a ponadto można dopasować temperaturę barwową do własnych potrzeb. W ten sposób uzyskuje się oświetlenie, które emituje znacznie mniej CO2 i promieniowania IR i UV, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo dla ludzi i naturalnego środowiska.Tradycyjne oświetlenie pracuje około 20 000 godzin, natomiast ledowe nawet 50 000 godzin. Oznacza to, że żywotność opraw ledowych wynosi nawet 10 lat użytkowania.

Czym się kierować przy wyborze przemysłowego oświetlenia ledowego?

Przemysłowe oświetlenie LED występuje w kilku rodzajach. Najczęściej stosuje się lampy LED hermetyczne, które znajdują zastosowanie w dużych i małych halach produkcyjnych i magazynowych. Produkty te cechują się wodoodpornością i pyłoszczelnością, co pozwala na ich wykorzystanie nawet w trudnych warunkach w różnym zakresie temperatury od -40°C do +40°C.Do przestronnych hal bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się lampy LED typu High Bay, które zostały stworzone z myślą o montażu w wysokich pomieszczeniach. Mocowane są na specjalnych linkach, dzięki czemu istnieje możliwość regulacji ich wysokości. Wybierając przemysłowe oświetlenie LED, zależy przede wszystkim uwzględnić rozmiar obiektu, aby dopasowane lampy dobrze oświetlały całą przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.