Targi CES z nowinkami technologicznymi
Technologia

Czym są targi CES?

Osoby, które interesują się nowinkami technologicznymi, mogą oczywiście swoją wiedzę czerpać z Internetu i przeróżnych portali, które te zainteresowania podsycają. Na początku roku wszystkie te portale mówią o jednym – targach CES. Cóż to takiego?

Czym są targi CES?

Targi CES, czyli Consumer Electronics Show to ogromne targi poświęcone elektronice i nowym technologiom. Odbywają się każdego roku w Las Vegas oraz Chicago, dlatego rozróżnić można WCES (odbywające się zimą) oraz SCES (letnie targi). Targi sponsorowane są przez Consumer Electronics Association. Pierwszy CES miał miejsce w 1967 roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, zarówno pod względem liczby wystawców, jak i – oczywiście – samych produktów. W tej chwili możemy mówić także o jeszcze jednej zmianie, która nie jest zbyt dobrze przyjmowana przez odwiedzających. Mowa o hybrydowej formie targów. Tylko część wystawców rzeczywiście powróciła ze swoimi stanowiskami na CES. Inni, jak na przykład Intel czy AMD, nadal preferują formę online. Dlatego też targi nie wróciły jeszcze do swojej świetności sprzed pandemii. Jak będą wyglądać w przyszłości? Tego niestety nie wiemy. Wiele osób twierdzi jednak, że targi sypią się, a wcześniejsze zamknięcie tegorocznego CES może to potwierdzać.

Co do tej pory widzieliśmy na CES?

Targi CES zawsze były miejscem, na którym mogliśmy zobaczyć najświeższe produkty, również prototypy, które dopiero za jakiś czas miały wejść na rynek i do naszych domów. Jakie produkty i technologie zostały dotychczas zaprezentowane podczas CES?

  • Rok 1970 – Philips zaprezentował pierwszy domowy magnetowid – N1500. Oczywiście nie była to całkowicie nowa technologia. Do tej pory magnetowidy były już używane, jednak wyłącznie w przemyśle telewizyjnym. Kosztowały również krocie. Model Philipsa pozwolił zmniejszyć koszty i sprawił, że każdy mógł korzystać z magnetowidów w domowym zaciszu.
  • Rok 1981 – to czas współpracy Sony i Philipsa. Obie firmy przedstawiły publice odtwarzacz płyt CD.
  • Rok 1988 – to właśnie podczas CES po raz pierwszy zaprezentowano grę Tetris.
  • Rok 1998 – zdominowany jest przez odtwarzacze DVD. To format, który dopiero się rozwija.
  • Rok 2001 – oficjalne zaprezentowanie ostatecznego projektu Xbox.

Na targach CES działo się wiele, a produkty, które tam przedstawiano, całkowicie zmieniły nasze życia. Czy tak będzie nadal? Czas pokaże. Ale jeśli chcesz zawsze być na bieżąco, koniecznie odwiedź nasz portal z nowinkami internetowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.