Kolorowe tusze w czarnej drukarce
Biznes

Druk wielkoformatowy – sposób na widoczną reklamę

Druk wielkoformatowy to doskonały sposób na to, aby pokazać swoją firmę i jej produkty/usługi światu. Wielki format zapewnia, że reklama będzie doskonale widoczna w każdym miejscu. Stosowana jest do tworzenia banerów, potykaczy, plakatów, szyldów, tablic, stojaków itp. Nie każda drukarnia jest w stanie wydrukować tak duże materiały – potrzebna jest do tego specjalistyczna drukarnia wielkoformatowa, czyli drukarnia posiadająca maszyny pozwalające na druk w większych niż standardowe formaty.

Druk wielkoformatowy – jak może być duży?

Jak wielkie materiały może stworzyć drukarnia wielkoformatowa? Zacznijmy najpierw od tego, że za „duży format” uznawane są materiały mając powyżej 50 cm szerokości. Jest to granica pomiędzy formatem „dużym” a „wielkim”. Teoretycznie możliwy jest druk nawet dziesięciokrotnie większych materiałów – dzieli się je na mniejsze części, drukowane osobno, a potem łączone ze sobą. Tak na przykład tworzy się bilboardy.

Drukarnia wielkoformatowa JKB Print proponuje szereg gotów formatów banerów – od 1000 x 1000 mm po 10 000 x 1500 mm. Jako drukarnia nastawiona na realizację wszystkich potrzeb swoich Klientów, dopuszcza także wydruk w jeszcze większych formatach, ustalonych przez zleceniodawcę. Pozwala to na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu niezależnie od wielkości powierzchni, na której ma znaleźć się baner.

Jak może wyglądać druk wielkoformatowy?

Zasadniczo druk wielkoformatowy może być takiej samej, wysokiej jakości, jak ulotka mająca kilka centymetrów długości. Jednak do jego wydruku stosowana jest nieco inna technika, ponadto może być on laminowany lub powlekany, co pozwala na zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, jak wysoka temperatura, naświetlenie, a także wilgoć.

W zależności od tego, gdzie znajdzie się druk wielkoformatowy, stosowana jest inna technologia druku. Na przykład duży plakat zawieszony na witrynie sklepowej w galerii handlowej nie będzie potrzebować zabezpieczenia przed wilgocią. Dlatego druk wielkoformatowy może odbywać się przy użyciu następujących technologii: solwentowej, barwnikowej, UV, termosublimacyjnej lub lateksowej.

Gdzie najlepiej zlecić druk wielkoformatowy?

Wspomniana JKB Print to godna polecenia drukarnia wielkoformatowa. Przemawia za nią nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również nowoczesny park maszynowy, pozwalający na dużą elastyczność, a co za tym idzie – możliwość przygotowania druków wielkoformatowych o nietypowych wymiarach.

Dlatego jeśli interesuje Cię druk wielkoformatowy, zapoznaj się z ofertą JKB Print już dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.