Finanse

E-dokumentacja w KseF – jak skutecznie zarządzać fakturami elektronicznymi?

Artykuł partnera.

Przejście na e-faktury to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie najważniejsze papiery firmowe będziesz mieć zawsze pod ręką. Zarządzanie fakturami elektronicznymi jest prostsze w porównaniu z administracją dokumentów w formie papierowej pod warunkiem, że wykorzystasz do tego odpowiednie narzędzia. Dowiedz się, z jakich rozwiązań warto skorzystać, przechodząc na e-dokumentację.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie korzyści wynikają z e-dokumentacji,
  • co należy wiedzieć o Krajowym Systemie e-Faktur,
  • jak zarządzać fakturami elektronicznymi z Comarch EDI.

E-dokumentacja – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto przejść na e-dokumentację. Jednym z nich jest korzystny wpływ na środowisko naturalne. Zarządzanie fakturami elektronicznymi może pomóc w zmniejszeniu zużycia papieru. Zapewnia ono również wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ można stosować różne mechanizmy kontroli dostępu, a także tworzyć kopie zapasowe. Przejście na e-dokumentację może przyczynić się także do zmniejszenia kosztów związanych z drukowaniem, wysyłką i przechowywaniem dokumentów papierowych. Ponadto dokumentacja on-line umożliwia łatwy i szybki dostęp, co może pomóc w przyspieszeniu procesów biznesowych i poprawie efektywności.

Warto pamiętać, że przejście na e-dokumentację wymaga odpowiedniego zaplanowania i wdrożenia, aby uniknąć problemów związanych z przechowywaniem i zarządzaniem elektronicznymi dokumentami.

Krajowy System e-Faktur – wszystko, co musisz o nim wiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się przejść na e-dokumentację, pomocny okaże się system teleinformatyczny i dedykowana do niego aplikacja KSeF. Stworzony przez polski rząd Krajowy System e-Faktur umożliwia wystawianie i przesyłanie faktur ustrukturyzowanych pomiędzy firmami i organami podatkowymi. Nowoczesne narzędzie powstało, aby umożliwić przedsiębiorcom przeniesienie całej dokumentacji do sieci. Rozwiązanie to pomoże stworzyć jednolity system e-fakturowania w naszym kraju.

Korzystając z Krajowego Systemu e-Faktur, możesz:

  • generować, wysyłać i odbierać faktury od innych firm czy organów,
  • przechowywać dokumentację w formie elektronicznej, bez konieczności drukowania jej w formie papierowej,
  • ujednolicić dokumentację biznesową firmy,
  • archiwizować dokumenty przez 10 lat.

Ważne! Obecnie z Krajowego Systemu e-Faktur przedsiębiorcy mogą korzystać dobrowolnie, jednak od 2024 r. będzie on obowiązkowy dla każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

Jak skutecznie zarządzać fakturami elektronicznymi?

Wykorzystanie programów do zarządzania fakturami elektronicznymi umożliwia ich automatyczne przetwarzanie, klasyfikowanie i archiwizowanie. Nowoczesne narzędzia pozwalają na skanowanie faktur i przypisywanie ich do odpowiednich kategorii (np. dostawca, termin płatności itp.), a następnie automatyczne wprowadzenie danych do systemu księgowego. Jednym z polecanych rozwiązań jest platforma Comarch EDI, która ułatwi Ci sprawne i bezpieczne przejście na Krajowy System e-Faktur.

Comarch EDI to zaawansowane technologicznie narzędzie w modelu SaaS, które:

  • dopasuje za Ciebie parametry techniczne wprowadzanej faktury do wymogów KSeF,
  • pomoże regularnie monitorować wszelkie zmiany wydajności Krajowego Systemu e-Faktur, a także będzie na nie automatycznie reagować,
  • udzieli pomocy klientom Comarch, poprzez śledzenie bieżącego statusu faktury, walidację biznesowe czy strumieniowanie faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych.

Pamiętaj, że do Krajowego Systemu e-Faktur możesz dołączyć już teraz! Nie czekaj do ostatniej chwili, aby uniknąć szybkiego przenoszenia dokumentacji Twojej firmy. Przejdź na faktury ustrukturyzowane i korzystaj z nowoczesnych narzędzi ułatwiających cały proces. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.