Inwestowanie pieniędzy w akcje BMW
Finanse

Inwestowanie w akcje BMW

Artykuł sponsorowany.

Marki BMW raczej nie trzeba nikomu za bardzo przedstawiać, ponieważ ma ona ugruntowaną pozycję na rynku motoryzacyjnym na świecie. Produkuje wysokiej jakości, często bardzo luksusowe pojazdy samochodowe.

Czy warto zainwestować w akcje spółki giełdowej BMW? Jak to zrobić?

Firma BMW

BMW jest skrótem od Bayerische Motoren Werke. To niemiecki koncern motoryzacyjny, którego historia rozpoczyna się po I wojnie światowej. Założycielem koncerny byli Gustav Otto i Karl Rapp. W 1916 roku otworzyli oni w Monachium wspólne przedsiębiorstwo. Początkowo zajmowali się branżą lotniczą. Był to zakład BFW, który w 1916 roku był w stanie produkować nawet po 200 samolotów miesięcznie i stał się największym producentem samolotów w całej Bawarii. Kiedy I wojna światowa się skończyła, gwałtownie spadło zapotrzebowanie na samoloty wojskowe, co negatywnie odbiło się na BFW. Konieczne było przekwalifikowanie działalności przedsiębiorstwa. Z czasem BMW zaczęło produkować motocykle i samochody. Pierwsze samochody BMW produkowało w 1929 roku.
Obecnie działalność niemieckiego BMW opiera się na sektorze motoryzacyjnym, produkującym, montującym i sprzedającym samochody i pojazdy terenowe pod markami BMW, MINI oraz Rolls-Royce. W ofercie posiada liczne części zamienne i akcesoria.

BMW obsługuje też segment motocykli czy usług finansowych, poprzez które oferuje klientom finansowanie kredytowe i leasing.

Obecność BMW na giełdzie

Już 13 sierpnia 1918 roku BMW AG stało się spółką akcyjną i jako taka została wpisana do rejestru handlowego. Kapitał akcyjny BMW AG wyniósł 12 milionów marek niemieckich i rozpisano go pomiędzy 3 grupy inwestorów.

Obecnie akcje BMW są notowane na niemieckiej giełdzie, a sama spółka jest częścią niemieckiego indeksu DAX oraz Euro Stoxx 50. Za jedną akcję BMW trzeba zapłacić 92,79 euro. Spółka BMW jest spółką dywidendową, co oznacza, że dzieli się zyskami ze swoimi akcjonariuszami. Sprawdź cenę akcji: https://www.xtb.com/pl/cashstocks/bmw-de-1

Jak inwestować w akcje spółki BMW?

By móc zainwestować w akcje spółki niemieckiej BMW, inwestor musi nawiązać współpracę z brokerem, który umożliwi mu założenie konta maklerskiego i inwestycje na zagranicznych giełdach – konkretnie na giełdzie niemieckiej. Wtedy po wpłaceniu depozytu początkowego inwestor może rozpoczynać zlecanie zakupu akcji spółki BMW i liczyć na to, że jej wartość w przyszłości wzrośnie, na co wskazują niektórzy analitycy. Poza tym, akcjonariusz BMW korzysta z dywidendy.

Bezpośrednie inwestowanie w akcje spółki BMW nie jest jedyną możliwością podjęcia inwestycji w nie. Inwestor może też skorzystać u wielu brokerów z instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty na różnice kursowe BMW. Brokerzy udostępniają takie kontrakty również polskim inwestorom. Kontrakty CFD mogą opierać się konkretnie na notowaniach akcji BMW. Pozwalają one na inwestowanie z wykorzystaniem mniejszego kapitału, ale z dźwignią finansową. Należy tylko pamiętać o tym, że takie lokowanie swoich pieniędzy wiąże się z koniecznością poniesienia wysokiego ryzyka inwestycyjnego. Dźwignia finansowa powoduje bowiem, że zwielokrotnia się otwarta pozycja na kontraktach CFD, np. na akcje spółki motoryzacyjnej BMW. Jeśli okaże się, że inwestor miał rację, a cena wzrośnie lub spadnie, to wówczas zyskuje wielokrotnie więcej niż przy inwestycjach bez dźwigni. Jednak w przeciwnym wypadku musi liczyć się z poniesieniem większych strat. Dowiedz się więcej o godzinach handlu: https://www.xtb.com/pl/edukacja/godziny-handlu

Rozwój motoryzacji elektrycznej i hybrydowej jest przyszłością również dla koncernu BMW. Innowacje produktowe najprawdopodobniej umożliwią odbicie się akcjom BMW na niemieckiej giełdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.