budynek sklepu
Rozwój

Inwestowanie w nieruchomości

Posiadasz oszczędności i szukasz atrakcyjnej alternatywy dla nisko oprocentowanej lokaty bankowej? Teraz możesz inwestować w nieruchomości komercyjne. Wystarczy 3000 zł, aby zacząć zarabiać na umowach najmu z popularnymi w Polsce sieciami handlowymi.

Nieruchomości komercyjne w zasięgu Twojej ręki

Jeszcze do niedawna inwestowanie w nieruchomości komercyjne było dostępne wyłącznie dla ograniczonego grona. Były to osoby posiadające oszczędności liczone w setkach tysięcy złotych oraz fundusze specjalizujące się w zarabianiu na nieruchomościach. Dziś sytuacja wygląda inaczej – na rynku działa platforma crowdinvestingowa Social.Estate. Za jej pośrednictwem również Ty możesz zacząć inwestować w wybrane nieruchomości komercyjne, które są użytkowane przez sieci handlowe takie jak Rossmann czy Biedronka.

Na czym polega crowdinvesting w nieruchomości komercyjne? To proste – wystarczy, że kupisz udziały w spółce z o.o. W ten sposób staniesz się współwłaścicielem jej majątku, czyli nieruchomości. To prosty i sprawdzony sposób, dzięki któremu możesz pomnażać swoje oszczędności, zarabiając jednocześnie więcej niż na tradycyjnej lokacie bankowej.

Inwestowanie w nieruchomości już od 3000 zł

Platforma crowdinvestingowa Social.Estate pozwala prywatnym inwestorom zarabiać na wynajmie nieruchomości komercyjnych. Co jednak ważne, inwestorzy:

  • nie muszą posiadać dużego kapitału – aby inwestować, wystarczy już 3000 zł,
  • nie kupują całej nieruchomości – dzięki temu kapitał na start nie musi być wysoki,
  • mają wybór – w Social.Estate dostępne są różne projekty, wśród których inwestor może dobrać najlepszy dla siebie.

Analogicznie jak w przypadku bankowych instrumentów inwestycyjnych, inwestor może kontrolować rozwój projektu. Jest to możliwe dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej. Poprzez Panel Inwestora użytkownik otrzymuje wgląd m.in. w bieżące dokumenty finansowe, ma też dostęp do informacji o wydatkach.

Dzięki dostępności dokumentów, inwestowanie odbywa się na przejrzystych warunkach. Każdy inwestor w dowolnej chwili może zapoznać się z danymi finansowymi, co pozwala na podejmowanie dalszych kroków w oparciu o stan faktyczny.

Ile można zarobić na komercyjnym wynajmie nieruchomości?

Z informacji publikowanych na stronie internetowej Social.Estate wynika, że zysk, jaki inwestor może osiągnąć z inwestycji w nieruchomości komercyjne, wynosi do 7 proc. rocznie. To zdecydowanie więcej niż oferują popularne w Polsce lokaty bankowe, których średnie roczne oprocentowanie wynosi 0,8 proc.

Dla wielu inwestorów znaczenie ma jednak nie tylko wysokość zysku, ale również stabilność. Pod nieruchomości komercyjne wybierane są przede wszystkim atrakcyjne lokalizacje z dużym potencjałem. Dodatkowo sieci handlowe podpisują długoterminowe umowy najmu, z reguły na okres od 5 do 15 lat. To z kolei powoduje, że inwestorzy mogą spodziewać się stałych zysków.

Crowdinvesting w nieruchomości komercyjne to ciekawa i perspektywiczna alternatywa dla tradycyjnych instrumentów inwestycyjnych. Dzięki wyselekcjonowanym ofertom, inwestorzy mogą uzyskać wyższy zysk. Jest to także atrakcyjny sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.