Mężczyzna z telefonem w ręce
Technologia

Jak chronić swój smartfon przed uszkodzeniami?

Współczesne smartfony to drogie, wielofunkcyjne urządzenia, w których przechowujemy swoje najcenniejsze dane. Nowy telefon to duży wydatek, czasem przekraczający nawet wartość naszej miesięcznej wypłaty lub stanowiący jej wielokrotność. Nic dziwnego, że pragniemy chronić swój nowy telefon najlepiej, jak tylko potrafimy. O czym zatem warto pamiętać w kwestii bezpieczeństwa smartfona?

Istnieje wiele sposobów na ochronę smartfona, które pozwalają zapobiec mechanicznym uszkodzeniom sprzętu. Część z nich cieszy się dużą popularnością, podczas gdy inne dopiero na niej zyskują. W trosce o swój telefon, na którym nierzadko przechowujemy najważniejsze dane prywatne i zawodowe, warto rozważyć metody, które efektywnie zmniejszą ryzyko, że uszkodzimy urządzenie.

Ochronna szybka – szkło hartowane

Ochronna szybka ze szkła hartowanego może zabezpieczyć ekran przed pęknięciem, jeśli smartfon wypadnie nam z ręki i uderzy o twardą powierzchnię. Zaletą szkła hartowanego jest m.in. wzmocnienie wyświetlacza, łatwy montaż oraz nieograniczenie czułości ekranu i intensywności barw.

Folia ochronna na wyświetlacz

Folia ochronna to tańsze i mniej trwałe rozwiązanie niż hartowane szkło, które może być wykorzystywane przez posiadaczy smartfonów. Jeśli folia zostanie prawidłowo założona, będzie niemal niewidoczna i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa wyświetlacza.

Etui lub case na telefon

Etui lub case na telefon to dodatkowa forma zabezpieczenia smartfona. Współczesne etui lub case’y mogą być kolorowe i efektowne lub wręcz przeciwnie – dyskretne i niemalże niewidoczne. Dzięki temu każdy może wybrać rozwiązanie dopasowane do swojego gustu i zyskać lepszą ochronę dla swojego urządzenia.

Niestety wszystkie te metody, mimo że z pewnością przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa smartfona, nie są niezawodne. Czasem zdarza się, że pomimo zastosowania różnorodnych środków ochronnych, telefon i tak ulegnie zniszczeniu – szczególnie częste jest pęknięcie ekranu, którego koszt naprawy jest wysoki. Właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykupienie usługi, która przy niewielkich nakładach finansowych pozwoli szybko uporać się z uszkodzeniem smartfona. Tak działa nowoczesne ubezpieczenie telefonu.

Ubezpieczenie telefonu – co warto o nim wiedzieć?

Nowoczesne usługi ubezpieczenia telefonu, bez problemu zakupimy przez internet, bez wychodzenia z domu. Firmy, które proponują swoim klientom tego typu usługi, zapewniają im naprawę w autoryzowanych serwisach z oryginalnymi częściami (lub częściami zamiennymi najwyższej jakości), w których awaria smartfona jest szybko naprawiana. Nad całym procesem czuwa firma oferująca ubezpieczenie telefonu, dzięki czemu użytkownik musi jedynie zgłosić szkodę, przekazać swoje urządzenie kurierowi, a następnie odczekać kilka dni aż otrzyma naprawiony smartfon. By jak najlepiej zadbać o swój sprzęt, warto wybrać nowoczesne ubezpieczenia telefonu – nawet mimo stosowania innych środków ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.