Robienie kopii zapasowych w iphonie
Technologia

Jak zrobić kopię zapasową z iPhone’a?

Użytkownicy urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych powinni chronić swoje dane, wykorzystując mechanizm backupu. Proces tworzenia kopii zapasowej nie wymaga skomplikowanych działań, dlatego warto wiedzieć, jak go odpowiednio wykonać. W przypadku iPhone’a można wykorzystać usługę iCloud lub Macbooka.

Opis i charakterystyka

Kopia bezpieczeństwa to informacje, które służą odtworzeniu oryginalnych danych w przypadku ich utraty lub awarii. Backup copy nie należy mylić z archiwizacją. Nie jest ona też alternatywną, a uzupełnieniem dla redundantnych modułów, odpowiadających za przechowywanie informacji w masowej pamięci. Systemy te nie chronią bowiem przed awarią podzespołów komputera lub niezamierzonym nadpisaniem danych. Wiele edytorów tworzy kopie zapasowe w automatyczny sposób w celu umożliwienia zrekonstruowania poprzedniej wersji pliku w przypadku awarii urządzenia, błędu programu, czy też niepożądanych działań użytkownika. Backup copy realizowana jest co pewien czas albo bezpośrednio przy zapisie. Mechanizm wykorzystuje się w serwerach, gdzie regularne tworzenie odwzorowań informacji stanowi podstawę ochrony danych. W konkretnych odstępach czasu moduł automatycznie tworzy kopie na nośnikach lub zewnętrznych dyskach. Nierzadko stosuje się także profesjonale systemy, pozwalające na zdalne wykonywanie odwzorowań bezpieczeństwa. Chronione informacje umieszcza się na dyskach serwerów w odległych jednostkach, odpowiadających za przetwarzanie danych. Metoda ta stanowi skuteczne rozwiązanie, zabezpieczające informacje przed zdarzeniami losowymi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej  https://www.macforce.pl.

Tworzenie backup’u iPhone’a

Istnieje wiele metod na stworzenie kopii zapasowej z telefonu Apple. Jedną z możliwości jest  przejście do ustawień urządzenia, wybranie opcji z własnym imieniem i nazwiskiem, a następnie  zaznaczenie w obrębie iCloud wariantu Backup. Po włączeniu preferencji usługa automatycznie będzie generować kopię zapasową przez wi-fi każdego dnia po podłączeniu telefonu do źródła zasilania, zablokowaniu iPhone’a i połączeniu z internetem . W przypadku modeli z 5G istnieje możliwość tworzenia backupu przez sieć komórkową. Wystarczy przejść do ustawień, stuknąć w pole ze swoim imieniem i nazwiskiem, wybrać opcję kopii zapasowej w iCloud, a następnie włączyć usługę przez sieć komórkową. Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie MacBooka. W tym celu należy podłączyć telefon do komputera, a następnie zaznaczyć opcję iPhone na pasku basku bocznym w obrębie Findera. Backup można wykonać na MacBooku z systemem macOS 10.15 lub nowszym oprogramowaniem. W przypadku starszych wersji warto skorzystać z iTunesa. Kolejnym etapem jest wybranie ogólnych ustawień w górnej części Findera. Następnie należy zaznaczyć opcję „Twórz backup wszystkich danych iPhone’a na tym Macu”. W celu ochrony danych konieczne jest wybranie żądania „Szyfruj backup lokalny”. Warto pamiętać, że iPhone’a można połączyć z komputerem bezprzewodowo. Wystarczy odpowiednio skonfigurować synchronizację przez wi-fi.  

Kopia zapasowa stanowi skuteczne rozwiązanie, zabezpieczające dane przed ich utratą. Jeśli jednak urządzenie mobilne lub dysk komputera uległ uszkodzeniu, a pliki nie zostały przeniesione na zewnętrzny nośnik warto skorzystać z pomocy specjalistów. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.