Pierwsze inwestowanie w kryptowaluty
Finanse

Kryptowaluty – jak zacząć, gdzie kupić, jak inwestować?

W tej chwili coraz mniej opłaca się trzymać oszczędności na koncie bankowym, dlatego trzeba szukać dodatkowych alternatyw, dzięki którym  mamy szansę zwiększyć swój domowy budżet. Jedną z opcji jest kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Wiadomo, że trzeba o nich mieć trochę wiedzy i analizować dokładnie ten rynek związany z kryptowalutami. Na poszczególne kursy kryptowalut wpływa masa czynników, które są zależne od różnych zmiennych występujących na świecie i dotyczące też polityki największych państw na świecie

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Większość transakcji dotyczących kryptowalut odbywa się na giełdzie. Powodów jest klika, a najważniejsze to niskie koszty transakcji i jest to bardzo wygodne rozwiązanie oraz bardzo bezpieczne. Kryptogiełdy to trochę połączenie domów maklerskich i tradycyjnych giełd, gdzie mamy notowania akcji i obligacji. Bardzo ważną kwestią jest to, że kryptogiełdy nie pobierają żadnych opłat za prowadzenie u nich konta, a jedynie płacimy im prowizję w momencie kupna lub sprzedaży kryptowalut. Standardowo pobierają oni od 0,01 procenta do 0,05 procenta od wartości całej transakcji. Na niektórych giełdach takich jak na przykład Binance zmniejszają się koszty poszczególnych transakcji, gdy jesteśmy bardziej aktywni na giełdzie kryptowalut. Poszczególne giełdy różnią się kilkoma ważnymi parametrami dla inwestora. Mogą mieć one trochę różniące się kursy kryptowalut, ale też mogą się różnić na przykład sposobem wypłaty, a także niektóre mogą mieć możliwość kupowania innych kryptowalut za pomocą Bitcoina lub Etherum. Może też być różny poziom bezpieczeństwa na danych giełdach, dlatego rozpoczynając na nich grę warto takie szczegóły wziąć pod uwagę.

Dlaczego ludzie zaczęli interesować się kryptowalutami?

Wiadomo, że z roku na rok coraz szersza grupa osób chce zacząć inwestować w różne kryptowaluty. Trzeba jednak przypomnieć, dlaczego taka forma inwestycji staje się tak bardzo popularna. Przede wszystkim należy przypomnieć że kurs Bitcoina, czyli najpopularniejszej wirtualnej waluty w 2009 roku wynosił ułamek centa, a w tej chwili jest on wart około 40000 dolarów. Widzimy ile można zyskać kupując nawet jedną walutę wirtualną. Widać jak bardzo kurs Bitcoina się zwiększył, ale trzeba pamiętać, że nie tylko to aktywo tak drastycznie wzrosło. Kiedy chcemy zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty to należy obserwować przez dłuższy czas poszczególny kursy kryptowalut. Bardzo dużym ich atutem jest to, że nasze transakcje są anonimowe i nie są kontrolowane przez żadne banki. Trzeba pamiętać, że ceny na tej giełdzie mogą się bardzo zmieniać nawet, w krótkich przedziałach czasu.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Trzeba pamiętać, że inwestując w tego typu aktywa możemy też stracić część pieniędzy lub ich całość. Rynek kryptowalut jest dość młody, dlatego ciężko jest przewidzieć, które kryptowaluty będą odgrywały kluczową rolę w najbliższych latach. Należy dokładnie obserwować kursy kryptowalut oraz trzeba przyglądać się kursowi Bitcoina, ponieważ to aktywo jest najbardziej rozpoznawalne na świecie. Na przykład wartość kryptowaluty dogecoin przez cały rok wzrosła aż o 1000 procent z powdu przede wszystkim tweetów najbogatszego człowieka na świecie Elona Muska. Kiedy chcemy skutecznie zarabiać na tej giełdzie to trzeba czytać wszystkie informacje dotyczące tego rynku, ale też trzeba uważnie obserwować całą sytuację jaka rozwija się na świecie, a przede wszystkim w USA. Najlepiej rozpocząć swoje inwestycje na tym rynku od mniejszych kwot, które jesteśmy gotowi stracić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.