Kobieta z kotem na kolanach, otwartym laptopem i pisząca coś w notatniku
Rozwój

Microsoft Teams – pierwsze kroki

Mówiąc o usłudze Microsoft Teams, najpierw należy wspomnieć o produkcie Microsoft 365, w którego skład ten element wchodzi. Microsoft 365 jest doskonalszą wersją Microsoft Office, a więc programu składającego się z użytecznych do pracy biurowej aplikacji, jak Word, Excel czy też Power Point,

Te same składniki, ale w znacznie bezpieczniejszej, unowocześnionej formie można znaleźć właśnie w Microsoft 365. Szeroki dostęp do kontaktów, możliwość prowadzenia spotkań online, czatów, pracy online, nauki online. To wszystko jest możliwe dzięki tej platformie, w tym również dzięki jej kluczowemu składnikowi, jakim jest Microsoft Teams. W dobie, gdy mamy do czynienia z dużą popularnością pracy zdalnej, nauki zdalnej, korzystanie z tak nowoczesnych i zarazem bezpiecznych narzędzi wydaje się czymś nieodłącznym.

Czym jest Microsoft Teams

Platforma Microsoft 365 to wiele składowych, a Microsoft Teams to jedna z najświeższych składowych, aczkolwiek jedna z tych najważniejszych. Aplikacja Teams posiada wersję samodzielnego klienta, ale równocześnie także posiada wersję Web. Ważnym elementem jest fakt, iż aplikacja posiada również opcję zainstalowania w urządzeniach mobilnych. Odnosząc się do interfejsu owej aplikacji, wskażemy na trzy okna:

  • okno zawierające dostęp do czatów oraz zespołów
  • okno pozwalające na dokonanie bardziej szczegółowego wyboru – kanały zespołów i same kanały
  • okno pozwalające na wyświetlenie szczegółów wcześniej wybranych opcji

Bardzo ważnym elementem jest duża łatwość w obsłudze aplikacji Microsoft Teams. Kroki, jakie należy poczynić, to wybrać zespół, dodać kanał i można swobodnie prowadzić rozmowy, konwersacje, można udostępniać dokumenty oraz dokonywać innych operacji.

Aplikacja dla każdego

Microsoft Teams jest aplikacją przeznaczoną dla każdego, z uwagi na to, że jest ona intuicyjna. Po kilku kliknięciach każda osoba będzie potrafiła ją obsługiwać. Microsoft daje szerokie możliwości w zakresie dostępności wszystkich istotnych informacji i aplikacji w danym temacie. Inną ważną informacją jest to, że aplikacja ta również zastąpi Skype, mając do zaproponowania znacznie szersze opcje niż powyższy. Bardzo korzystnym z punktu widzenia użytkownika i z punktu widzenia możliwości dla pracy zdalnej jest to, że Microsoft Teams daje także możliwość rozszerzania o swoje własne funkcjonalności. Przykładem jest chociażby możliwość pisania własnych botów.

Dlaczego Microsoft Teams?

Microsoft Teams to możliwość czatowania z dowolnego miejsca. Można wysyłać w czacie grupowym lub do indywidualnego odbiorcy GIF-y, emoty, nalepki. W bardzo szybki sposób można przechodzić od czatu grupowego do konferencji video. Istnieje możliwość prowadzenia spotkań gromadzących nawet 10 tysięcy osób. Łatwo można nawiązywać połączenia konferencyjne dzięki usłudze nawiązywania połączeń, dzięki pakietowi telefonicznemu, lub też dzięki rotuingowi bezpośredniemu. W każdym miejscu, w którym znajduje się użytkownik, ma on szeroki dostęp do wszystkich istotnych plików. Można mieć swobodny dostęp do wszystkich dokumentów Word, do prezentacji Power Point czy też arkuszy Excel. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o dostęp do nich, ale także o możliwość ich edytowania.

Dodatkowa pomoc

Microsoft Teams to nie tylko narzędzie pozwalające pracę zdalną uczynić łatwiejszą i efektywniejszą. Ponadto bowiem Microsoft oferuje wydatną pomoc techniczną w postaci szkoleń jak również w postaci artykułów pomocowych w witrynie pomocy. Można również skorzystać z comiesięcznej audycji internetowej prowadzonej online przez instruktora na żywo. Poza tym również właściwym może okazać się skorzystanie z bloga na temat usługi Teams. Na koniec równocześnie też należy wskazać na kanał informacyjny na temat usługi Teams, w którym można znaleźć różnego rodzaju przydatne informacje oraz wszelkiego rodzaju niezbędne aktualizacje.

Microsoft Teams to usługa, która jest dopasowana do potrzeb aktualnego rynku, to usługa niemalże niezastąpiona, a do tego bardzo łatwa w obsłudze, a tym samym przeznaczona dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.