Mężczyzna nadaje paczkę w biurze
Biuro

Nadawanie paczki krok po kroku

Zdolność do efektywnego transportu przesyłek ma kluczowe znaczenie w sukcesie firmy oraz świadczy o odpowiedzialności nadawcy. Wysyłasz coś po raz pierwszy? Zastanawiasz się, w jaki sposób bezpiecznie nadać paczkę? Sprawdź, jak ten proces odbywa się krok po kroku.

Krok 1: określ niezbędne dane

Na początek ustal szczegóły przesyłki – jaki jest jej rodzaj, waga i wymiary? Co wysyłasz? Czy jest to koperta z dokumentami, czy towar dużych gabarytów? Takie informacje mogą wpłynąć na koszt transportu oraz w przypadku wysyłki zagranicznej na wysokość podatków, cła i innych tego typu opłat.

Następnie określ termin, kiedy chcesz nadać paczkę oraz zweryfikuj dokładnie dane odbiorcy. Imię, nazwisko lub nazwa firmy, dokładny adres oraz numer telefonu to informacje niezbędne, by przesyłka dotarła bezpiecznie do adresata.

Krok 2: porównaj i wybierz dostawcę usługi

Poświęć trochę czasu na porównanie różnych usług kurierskich, aby znaleźć taką, która odpowiada Twoim potrzebom. Najlepiej jest skorzystać ze strony brokera kurierskiego takiego jak np.  SendIt.pl, gdzie w jednym miejscu otrzymasz oferty najlepszych dostawców w Polsce. Wystarczy, że wybierzesz wygodną i korzystną dla Ciebie opcję nadania, wypełnisz formularz i opłacisz zamówienie online.

Krok 3: zapakuj paczkę

Właściwe opakowanie daje zapewnienie, że przesyłki dotrą do adresata na czas i w doskonałym stanie. Użyj pudełka lub koperty, które są odpowiednie do zmieszczenia w nich tego, co wysyłasz. Staraj się trzymać standardowych rozmiarów i kształtów. Za takie uznawany jest karton w kształcie prosopadłościanu – każdy inny kształ jest niestandardowy i zostaną za niego naliczone dodatkowe opłaty.

Pamiętaj, aby dobrze zakleić paczkę, by zamykała się ze wszystkich stron i była szczelnie oklejona. Jeśli w środku znajdują się delikatne przedmioty, przyklej np. etykietę „uwaga szkło”.

Krok 4: wydrukuj list przewozowy i oczekuj na kuriera

W następnym kroku musisz wydrukować automatycznie wygenerowany list przewozowy i nakleić go na przesyłkę. W zależności od rodzaju wybranej formy dostawy – albo oczekujesz na kuriera, albo zanosisz paczkę do nadania np. w paczkomacie.

Więcej na temat nadawania paczek przeczytasz na stronie: https://www.sendit.pl/blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.