Łóżko do sypialni.
Rozwój

Najpopularniejsze wymiary łóżek

Wybór odpowiedniego mebla do sypialni wpływa zarówno na estetykę jej wyglądu, jak i zdrowy sen mieszkańców. Ważny jest rodzaj i stopień twardości materaca, ale również wielkość powierzchni użytkowej. To od niej zależy, czy użytkownicy będą mogli się komfortowo wyspać, a ich plecy i mięśnie odpoczną w czasie nocnej regeneracji. Jakie są najczęściej wybierane rozmiary mebli do spania?

Wymiary łóżek – dopasowane do potrzeb i możliwości

Wybierając łóżko, należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Istotna jest cała konstrukcja, a także sama powierzchnia użytkowa. Rozmiar tej pierwszej wpływa na możliwości aranżacyjne wnętrza i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Ta druga decyduje o komforcie podczas leżenia i warunkuje tzw. zdrowy i bezpieczny sen.

W przypadku osób mieszkających samotnie wystarczy postawić na model jednoosobowy. Wymiary łóżek 90×200 cm w zupełności wystarczają dla singli, zapewniając im wygodę. Meble takie nie zabierają dużo miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się w małych sypialniach. Są także dużo tańsze, toteż wydają się być idealnym wyborem dla osób samotnych, które zmieszczą się na nich. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy wymiar łóżka jednoosobowego.

Osoby, które cenią wyjątkową wygodę, powinny rozważyć łóżko 140×200 cm.  Idealnie wpasuje się ono w przestrzeń nieco obszerniejszej sypialni, nie będąc ani za dużym, ani za małym meblem, a jego duża przestrzeń użytkowa zapewni maksymalny komfort.

Łóżko do sypialni 140×200 cm

Nie tylko w przypadku singli powinno sprawdzić się łóżko do sypialni 140×200 cm. Jest to również model dla małżeństw, które nie dysponują zbyt dużym pomieszczeniem przeznaczonym do spania. Mebel zmieści dwie osoby, a jednocześnie dobrze wpasuje się przestrzeń niewielkiego pokoju, pozwalając na ustawienie dodatkowych np. szafek.

Takie wymiary łóżka nie są jednak optymalne dla par. W przypadku wariantów dwuosobowych o wiele wygodniejsze są konstrukcje, w których przewidziano przestrzeń użytkową o wielkości 160×200 cm. Zapewniają one dużą przestrzeń, która pozwala zdrowo i bezpiecznie wyspać się dwóm osobom. Taki model jest najpopularniejszy w przypadku łoża małżeńskiego. Ma on jeszcze jedną istotną zaletę. Można w nim ułożyć zarówno jeden materac, jak i dwa o szerokości 80 cm. W tym drugim przypadku nie zachodzi konieczność kompromisu i pojawia się możliwość nabycia dwóch różnych materaców dopasowanych do potrzeb obydwu osób np. miękki dla lżejszej żony i twardszy dla cięższego męża.

Żeby jednak ono dobrze prezentowało się i  nie zaburzało przestrzeni w pomieszczeniu, należy dysponować większą sypialnią. W małych strefach lepiej sprawdzi się łóżko 140×200 cm, które pomoże uniknąć klaustrofobicznego klimatu.

Sprawdzając wymiary łóżek dostępnych w katalogach sklepowych, można zauważyć również, że sprzedawcy oferują warianty 180×200 cm. Taki model może dobrze wyglądać jedynie w pomieszczeniach wyjątkowo dużych. Stanowi on komfortową opcję w przypadku rodzin z dziećmi lub psami. Olbrzymia przestrzeń użytkowa pomieści bowiem również najmłodszych, które często ochoczo budzą rodziców, wskakując na łóżko, a także czworonożnych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.