Narzędzie do zarządzania projektami.
Marketing

Narzędzia do zarządzania projektami: program, który jest wsparciem dla każdego PMO

System do zarządzania projektami znacznie usprawnia pracę całego zespołu – nie tylko project managera.

Rozciągnięcie w czasie, wysoki stopień skomplikowania, konieczność pogodzenia ze sobą wielu różnych czynników i nadzorowania pracy oraz komunikacji między wieloma osobami wykonującymi poszczególne zadania. To tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się project managerowie. Sprawne i wydajne zarządzanie projektami wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Niestety, wiedza ich temat wśród managerów nadal nie jest powszechna, bo większość z nich jako podstawowy program używany w swojej pracy wymienia „swojskiego” Excela.

Program do zarządzania projektami. Jakie daje korzyści?

Tymczasem różnorodność dostępnych na rynku narzędzi jest naprawdę spora. Na wykorzystanie ich przy zarządzaniu różnymi projektami warto zdecydować się z różnych względów. Najważniejszy to fakt, że usprawniają one pracę nad projektami na każdym etapie ich realizacji – od projektowania i planowania, przez wykonywanie, aż po odbiór. Wysoka jakość pracy, możliwość monitorowania pracy poszczególnych osób oraz niższe ryzyko opóźnień to zaś kluczowe aspekty wpływające na to, czy współpraca z klientem okaże się dla niego satysfakcjonująca.

System do zarządzania projektami. Najważniejsze funkcje

To, ile korzyści przyniosą firmie narzędzia do zarządzania projektami, zależy przede wszystkim od jakości oprogramowania. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na funkcjonalności. Te powinny być jak najbardziej różnorodne. Dobry program do zarządzania projektami musi zapewniać między innymi opcję tworzenia harmonogramu prac, kontroli budżetów oraz dostępu do kart projektów, danych o zasobach, raportów, portfeli i przeglądów. Ważna jest również możliwość tworzenia ścieżek akceptacji, które pozwolą śledzić procesy decyzyjne.

Program do zarządzania projektami – dostęp dla wszystkich stron

Kolejna istotna cecha to bezproblemowy dostęp do poszczególnych funkcji dla project managera, osób pracujących nad projektem, zarządu, działu finansowego i kontrolingu, a także dla klienta. Zarząd i kierownictwo dzięki wglądowi w dane będzie mogło w porę zareagować i wprowadzić ewentualne zmiany. Działowi finansowemu system do zarządzania projektami pozwala natomiast na sprawne planowanie budżetu oraz jego rozliczanie bez opóźnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.