Zorganizowany pokaz laserowy jako alternatywa do fajerwerków
Rozrywka

Pokazy laserowe to doskonała alternatywa dla fajerwerków

Fajerwerki to popularny sposób na uczczenie ważnych wydarzeń, takich jak Sylwester, zaręczyny, czy nawet kolejne urodziny. Z drugiej strony wśród społeczeństwa z roku na rok zwiększa się świadomość, że wcale jest potrzebny tak wielki hałas i zagrożenie, aby móc się dobrze bawić. Dziś nie tylko osoby prywatne, ale też firmy i władze wielu miast rezygnują z fajerwerków na rzecz pokazów laserowych. To doskonała alternatywa dla fajerwerków.

Pokazy laserowe są cichą alternatywą dla fajerwerków

Jeszcze stosunkowo niedawno dla wielu ludzi pokaz laserowy brzmiał obco i mało kto wyobrażał sobie, aby mógł zastąpić klasyczne fajerwerki. Jednak szybko można zmienić zdanie, kiedy chociaż ujrzy się taki spektakl na własne oczy. Chociaż nie towarzyszy mu huk i spadające z nieba iskry, to śmiało można powiedzieć, że laser stanowi świetną alternatywę dla fajerwerków. Taki pokaz przenosi człowieka w zupełnie inny, magiczny świat pełen kolorowych świateł, od których nie można oderwać wzroku.

Dla osób, którym nie jest obojętne środowisko naturalne, istotną informacją będzie to, że lasery są przyjazne środowisku. W trakcie ich używania nie są wytwarzane żadne odpady ani szkodliwe pyły, a ich wykorzystywanie jest całkowicie bezpieczne. Dlatego nie można się dziwić temu, że pokazy laserowe coraz częściej pojawiają się na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, zastępując tym samym klasyczne fajerwerki. Co więcej, lasery nie wytwarzają huku.

Pokazy laserowe zyskują na popularności

Pokazy laserowe są aktualnie popularne nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Technologia, która została zastosowana w laserach, nie jest skomplikowana. Są to niewielkie urządzenia o stosunkowo dużej mocy, która zwiększa się dzięki postępowi technologicznemu.

Nie można też nie wspomnieć o tym, że pokazy laserowe są dużo bardziej opłacalne, ponieważ w Polsce ceny za fajerwerki z roku na rok ciągle rosną. Jest to związane przede wszystkim akcyzą nałożoną na produkty niebezpieczne, zbyt głośne i generujące zanieczyszczenia. Nie można się więc dziwić, że wiele osób szuka innych rozwiązań.

Fajerwerki wzbudzają coraz większe kontrowersje

Na większych imprezach masowych pokaz fajerwerków jest ściśle kontrolowany przez wyszkoloną obsługę, ale strzelanie na własną rękę również jest dość powszechne. Zwłaszcza gdy ktoś w ten sposób chce celebrować ważny dla niego dzień. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że fajerwerki prywatnie można odpalać jedynie w ciągu dwóch dni w roku – w Sylwestra i Nowy Rok. W pozostałe dni mogą więc zostać ukarani mandatem.

Nie można też zapominać o tym, że podczas hucznej zabawy sylwestrowej nietrudno o nieszczęśliwy wypadek i poważne konsekwencje. Poza tym głośne wybuchy mogą być traumatyczne dla małych dzieci i zwierząt domowych, a także niepokojące dla osób starszych.

Fajerwerki są również szkodliwe dla środowiska. Szczególnie kiedy wystrzeliwane są w ogromnych ilościach, a ich resztki pozostawione są na trawnikach. Co można zrobić, aby temu zapobiec? Rozwiązaniem są pokazy laserowe, które stają się coraz popularniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.