Kobieta po noszeniu pończoch uciskowych smaruje sobie nogi olejkiem
Rozwój

Pończochy uciskowe – sprawdzona profilaktyka problemów z krążeniem

Długa praca w pozycji siedzącej lub stojącej sprzyja pojawieniu się żylaków. Może tak być zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet. Często towarzyszy temu ból nóg. Jak temu zapobiec? Warto zakupić produkty medyczne takie jak podkolanówki, rajstopy czy pończochy przeciwżylakowe przeznaczone dla osób mających problemy z krążeniem.

Jakie produkty przeciwżylakowe będą dobre dla Ciebie

Jakie są wskazania do stosowania produktów uciskowych? Głównym atutem będą działania profilaktyczne. Wybierz produkt odpowiedni dla swoich potrzeb kierując się klasą ucisku lub inaczej kompresją wyrażoną w milimetrach słupa rtęci (mm Hg). Pończochy uciskowe o klasie ucisku wynoszącej 18-23 mm Hg polecane są w czasie ciąży. W sprzedaży dostępne są też produkty uciskowe o 2 i 3 klasie ucisku. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj produktów? Nie można działać na własną rękę. Źle dobrane produkty mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Żeby uzyskać najlepsze informacje skontaktuj się ze swoim lekarzem. Podpowie Ci jakie produkty przeciwżylakowe możesz stosować profilaktycznie by chronić swoje kończyny.

Produkty uciskowe – rodzaje i zastosowanie

Produkty uciskowe dzielą się na różne kategorie. Produkty profilaktyczne o 1 klasie ucisku można stosować u osób, u których pojawiają się pierwsze oznaki choroby żylakowej. Do takich objawów można zaliczyć zmęczenie nóg, uczucie ciężkości nóg, jak również niewielkie żylaki bez widocznego obrzęku. Można je również stosować u osób unieruchomionych. W tym przypadku spełniają zadanie profilaktyczne przeciw zakrzepicy i zatorowości naczyń krwionośnych. Produkty uciskowe dobrze sprawdzą się też u osób chorych na niewydolność żylną oraz u osób po zabiegach chirurgicznych. Wyroby uciskowe będą przydatne dla osób prowadzących siedzący lub stojący tryb życia, a także w trakcie długich podróży, gdyż wtedy ruchy nóg są ograniczone przez co zwiększa się ryzyko powstania zakrzepów.

Podkolanówki przeciwżylakowe rozwiązaniem na problemy krążeniowe

Stosując podkolanówki uciskowe możesz wyglądać pięknie i cieszyć się lepszym krążeniem. Chronią one przed nawrotem choroby. Pomagają też osobom po przebytym zabiegu szybciej wrócić do pełni sił. Mogą być wykonane z włókien syntetycznych, ale dostępne są również takie, w których składzie jest wyłącznie bawełna.

Podkolanówki uciskowe na podróż

Podkolanówki uciskowe są szczególnie zalecane w czasie długiej podróży. Poprzez odpowiedni ucisk wspomagają one krążenie i chronią przed żylakami. Zmniejszą też obrzęk wywołany długim siedzeniem. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie zalecane osobom, które muszą dużo podróżować.
Produkty uciskowe będą dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto ma na uwadze zdrowie swoich nóg. Będą przydatne nie tylko dla kobiet w ciąży czy osób prowadzący siedzący tryb życia. Sprawdzą się u każdego, kto chce dobrze zadbać o swoje nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.