Kilka rowerów postawionych na stojaku dla rowerów przy parku
Dom

Rowerowy parking

Od kilku lat można zaobserwować wzrost popularności alternatywnej komunikacji po mieście, w szczególności na rowerze i hulajnodze. Z tego powodu powstają stojaki na rowery na prawie każdej ulicy w większych miastach.

Rowerowy parking

Poruszanie się rowerem czy hulajnogą jest o wiele wygodniejszą formą przemieszczania się z punktu A do punktu B niż jazda samochodem czy nawet komunikacją miejską. Przez popularyzację tych środków transportu można znaleźć stojaki na rowery czy hulajnogi wszędzie gdzie to tylko możliwe. Nowoczesne miejskie stojaki są niemalże wpisane w element krajobrazu miast. Współczesna aranżacja ulicy zakłada szlaki i drogi rowerowe w celu zminimalizowania ruchu samochodów. Ich wygląd oraz wielkość zależne są od lokalizacji i natężenia ruchu, dzięki czemu współczesna urbanistyka staje się coraz bardziej atrakcyjna dla nowych mieszkańców.

Stojaki na rowery pełnią funkcję rowerowego parkingu, miejsce na bezpieczne przechowywanie swojego rowera. Wytrzymały i stabilny stojak rowerowy to jeden z kluczowych elementów infrastruktury miejskiej. Jednak wielu posiadaczy tego pojazdu potrzebuje również miejsca na niego w swoim domu. wiele spółdzielni mieszkaniowych i firm deweloperskich nie nadąża jednak za zmianami w upodobaniach związanych z mobilnością. Z tego powodu znalezienie stojaka na rower przed blokiem jest rzadkie.Alternatywnie można przypiąć rower do ogrodzenia, latarni czy poręczy schodów. Jest jednak ryzyko, że ktoś go może ukraść.

Dlatego też stojaki na rowery można zakupić do użytku prywatnego. Miejsce na jeden bądź dwa rowery, idealnie pasujące do balkonu czy piwnicy. W sklepach rowerowych można znaleźć wiele nietypowych rozwiązań, nierzadko o wyszukanym designie. Istnieją nawet ścienne stojaki na rowery dzięki którym możemy dosłownie przypiąć nasz pojazd do ściany naszego przedpokoju. Często jednak rodzaj stojaka zależny jest od naszego roweru. Ścienne mocowania mogą nie pasować do grubości naszego pojazdu, do tego są na ogół projektowane pod ramy z górną częścią równoległą do podłoża.

Producenci wyposażenia do rowerów coraz częściej spełniają potrzeby i wymagania rowerzystów. Z roku na rok można zauważyć wzrost różnego rodzaju stojaków czy wieszaków na nasz pojazd, dodatkowo w różnych stylach, aby perfekcyjnie wpasowały się do każdego mieszkania. Stojaki na rowery nadal są problemem dla miast, często jest mniej miejsc na rowery niż jest rowerzystów w danej miejscowości, lecz dzięki prywatnym stojakom czy wieszakom można na razie się nie martwić o swój rower.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.