Przeprowadzana wirtualizacja w dużej firmie
Biuro

Wirtualizacja w dużych firmach – rozwiązania Red Hat Enterprise

Artykuł sponsorowany.

Wirtualizacja zapewnia jeszcze efektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów sprzętowych środowiska informatycznego, do czego wystarczy dowolna modyfikacja wirtualizowanych zasobów i dostosowanie ich do wymagań użytkownika. To rozwiązanie przyczynia się do poprawienia działania każdej firmy. Jakie narzędzie do wirtualizacji wybrać?

Red Hat Enterprise Virtualization for Servers – co to za narzędzie?

Red Hat Enterprise Virtualization for Servers to całościowe, profesjonalne rozwiązanie wirtualizacyjne stworzone w konkretnym celu – aby jak najbardziej ułatwić wykorzystanie technologii wirtualizacji w centrach przetwarzania danych. Korzystając z tego rozwiązania Red Hat Enterprise, zyskujemy z jednej strony wyższą sprawność operacyjną, z drugiej ograniczamy koszty, co ma niebagatelny wpływ dla każdej organizacji. Technologia opiera się na platformie systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux, czyli z bardzo popularnego systemu, z którego korzysta się na całym świecie w przeróżnych instytucjach i biznesowych działaniach. To wręcz idealna platforma do budowania prywatnych chmur i połączenia ich z nowatorskim maszynami wirtualnymi.

 Rozwiązanie Red Hat Enterprise Virtualization – jakie zapewnia możliwości?

Przede wszystkim skalowalność uzyskaną przy niewielkim spadku wydajności związanym z wirtualizacją. Dzięki temu, że RHTV wykorzystuje mechanizm SELinus i posiada wzmocnione jądro systemu operacyjnego, bezpieczeństwo infrastruktury wirtualizacji stoi na bardzo wysokim poziomie. Zapewnia wsparcie techniczne przez cały czas – zarówno dla powszechnie wykorzystywanego sprzętu, systemów operacyjnych, jak i oprogramowania firm trzecich. Na uwagę zwraca też model subskrypcji, oferując niezrównaną wartość w zakresie wirtualizacji dla przedsiębiorstw.

Z czego składa się Red Hat Enterprise Virtualization?

Składa się praktycznie z dwóch komponentów, a każdy z nich zapewnia bogatą funkcjonalność.

  • Pierwszym jest Red Hat Enterprise Virtualization Manager – system do zarządzania środowiskiem naturalnym zapewniającym ogromne możliwości w zakresie wysokiej dostępności, ale też w obszarze migracji maszyn bez przerywania pracy, regulowania obciążenia czy używania pamięci masowej. 
  • Drugim komponentem jest Red Hat Enterprise Virtualization Hypervisor – stworzony na bazie technologii Kernel-Based Virtual Machine (KVM) i dostępny jako niewielki dedykowany system (RHEV-H), choć może też służyć jako funkcja systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 5.

Red Hat Enterprise Virtualization Manager – jakie ma funkcje?

Zapewnia dostęp do ogromu funkcji, wymieńmy najważniejsze: Import oraz Export, V2V (narzędzie do konwertowania maszyn wirtualnych Xen oraz VMWare do formatu RHEV), raportowanie, Live Migration (możliwość przeniesienia pracującej maszyny wirtualnej pomiędzy hostami bez straty wydajności), Manager Obrazów (wykorzystuje szablony przy tworzeniu nowych maszyn wirtualnych), System Scheduler (migracja maszyn wirtualnych pomiędzy wieloma hostami w celu równomiernego rozłożenia obciążenia). To część możliwości, jakie zapewnia Red Hat Enterprise Virtualization Manager. 

Jak widać, Red Hat Enterprise Virtualization Manager to wręcz idealne rozwiązanie w zakresie wirtualizacji dla każdej firmy. Ogrom możliwości, jakie zapewnia pozwoli zmodyfikować szereg ważnych parametrów, poprawiając dostępne zasoby. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.