dziewczyna ze słuchawkami na uszach idzie do szkoły językowej
Biznes

Własna szkoła językowa – idealne rozwiązanie dla nauczycieli angielskiego

Coraz częściej nauczyciele języka angielskiego decydują się na zerwanie z nauczaniem w szkołach. Wynika to z różnych powodów. Niektórzy z nich szukają zajęcia, które byłoby bardziej opłacalne. Inni mają dość pracowania w placówkach publicznych, gdzie otrzymują odgórne polecenia oraz często muszą realizować męczący grafik. Po odejściu ze szkoły spora część byłych nauczycieli decyduje się na udzielanie korepetycji. Jednak lepszym rozwiązaniem jest własna szkoła językowa.

Szkoła językowa – jak rozpocząć działalność

Prowadzenie własnej szkoły językowej to biznes o ponadczasowej wartości. W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językiem angielskim to jedna z tych umiejętności, które zawsze się przydają, a znajomość innych, dodatkowych języków robi pozytywne wrażenie przy rozmowach o pracę. Aby założyć szkołę językową, nie są wymagane żadne specjalne pozwolenia. Taki biznes może rozpocząć każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Nie zaszkodzi jednak ubieganie się o wpis do rejestru szkół prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to dobra zaliczka na start, która z pewnością podniesie wizerunek firmy w oczach potencjalnych klientów. Trzeba również pamiętać, że jeśli szkoła zostanie założona przez osobę, która nie zna innego języka poza ojczystym, będzie ona musiała wynająć pracowników do nauki. Dlatego prowadzenie własnej placówki to najlepsza praca dla nauczycieli angielskiego, ponieważ mogą oni jednocześnie uczyć i prowadzić firmę.

Najczęściej, by założyć szkołę językową, wybierana jest jednoosobowa działalność lub spółka cywilna. Te typy działalności posiadają wiele ulg dla nowych biznesmenów, ponieważ zwalniają z obowiązku płacenia ubezpieczeń przez pierwsze pół roku funkcjonowania. Dodatkowo spółka cywilna nie wymaga wpisu do CEIDG, który jest obowiązkowy przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Więcej informacji o tym jak założyć szkołę językową znajdziesz klikając w link.

Wybór odpowiedniego miejsca

Po zakończeniu kwestii formalnych pozostaje wybór odpowiedniego miejsca, w którym będą odbywały się zajęcia. Wiele osób mylnie kojarzy taką placówkę z wynajmowanym w środku miasta lokalem. Dla szkół dopiero zaczynających działalność jest to jednak opcja dość kosztowna, która może przystopować rozwój firmy. Dlatego spora część osób prowadzących szkołę decyduje się na wybór swojego miejsca zamieszkania jako miejsca nauczania. Jest to opcja zapewniająca spory komfort finansowy w pierwszym okresie istnienia działalności. Często, jeśli w grę wchodzi angielski dla dzieci, domowa atmosfera może pomóc im w nauce.

Franczyza – czy się opłaca?

W wielu dziedzinach rynku szkoła językowa franczyza to najlepszy sposób rozpoczęcia biznesu. Sytuacja ta dotyczy również prowadzenia własnej szkoły językowej. Osoby rozpoczynające działalność na własną rękę często przytłoczone są ilością związanych z tym obowiązków. Przygotowanie modelu biznesowego, reklama, prowadzenie finansów czy strony internetowej to rzeczy kluczowe w rozwoju nowej placówki. Wiele osób nie jest w stanie poradzić sobie z wszystkim samodzielnie. Wtedy warto wziąć pod uwagę franczyzę, która pozwala na zachowanie własnego pomysłu na biznes, elastycznych godzin pracy oraz daje poczucie spełnienia osobie zakładającej szkołę językową. Wiele firm będących franczyzodawcami oferuje wsparcie w rozwoju działalności, przy tworzeniu odpowiedniej reklamy, wyborze najlepszego miejsca w danym mieście czy pomoc w prowadzeniu finansów. Jest to więc świetna opcja dla osób, które chciałyby rozpocząć swój biznes, lecz boją się nadmiaru obowiązków oraz nie chcą nadmiernie ryzykować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.