Biuro rachunkowe
Biznes

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Artykuł sponsorowany.

Prowadzenie firmy to nie tylko wyzwania związane bezpośrednio z profilem wykonywanej działalności. To również szereg obowiązków, które na pierwszy rzut oka wydają się mało istotne, jednak w rzeczywistości wyraźnie wpływają na sukces przedsiębiorcy. Wymienić tu można rzetelne prowadzenie księgowości oraz umiejętność prawidłowej interpretacji przepisów. Jeśli nie jesteś biegły w tym zakresie, to zastanów się nad skorzystaniem z usług biura rachunkowego z Bielska-Białej.

Koszty — to jedno z najczęściej podejmowanych pojęć podczas dyskusji z przedsiębiorcami. I nie ma tu znaczenia, czy są to właściciele prężnie rozwijających się firm, czy osoby, które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w biznesie. Przez pryzmat kosztów ocenianych jest wiele aspektów prowadzenia działalności gospodarczej — w tym sens nawiązania współpracy z biurem rachunkowym. Działanie takie ma uzasadnienie tylko pod warunkiem, że po drugiej stronie postawisz korzyści dla firmy, które wynikają ze wsparcia doświadczonych księgowych. 

Pamiętaj, że wbrew obiegowym opiniom, skorzystanie z usług profesjonalnych księgowych w Bielsku-Białej wcale nie musi być kosztowne. Już teraz zapoznaj się z ofertą Biura Rachunkowego CALCULER, które mieści się pod adresem: Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/3, 43-300 Bielsko-Biała, telefon: 575 314 115. 

Współpraca z biurem rachunkowym to oszczędność czasu

Wyobraź sobie, że musisz samodzielnie prowadzić ewidencję działalności gospodarczej w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz rejestr sprzedaży i zakupu VAT. Do tego każdego miesiąca masz obowiązek obliczenia i wpłaty zaliczki na podatek dochodowy do urzędu skarbowego i odprowadzenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Wymaga to zachowania odpowiednich terminów oraz uważnego śledzenia zmian w zmieniających się przepisach. 

Świadomość, że nawet drobne zaniedbania w tym zakresie mogą skutkować kosztownymi konsekwencjami ze strony organów skarbowych potęguje niepewność. Ta z kolei powoduje, że masz coraz mniej czasu na rozwijanie biznesu i spotkania z kontrahentami, bo poświęcasz go w na prowadzenie księgowości i próby właściwej interpretacji przepisów. 

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy planujesz zatrudnić pracowników, co tylko zwiększa zakres Twojej odpowiedzialności. Skorzystanie ze wsparcia specjalistów nie tylko przełoży się na pożądaną oszczędność czasu. Przekazanie spraw księgowych do biura rachunkowego zmniejszy również Twój stres, ponieważ przestaniesz podejmować decyzje w sprawach, o których masz mgliste pojęcie. 

Biuro rachunkowe

Współpraca z biurem rachunkowym to oszczędność pieniędzy

Na pierwszy rzut oka stwierdzenie to wydaje się paradoksalne. Przecież za usługi biura rachunkowego trzeba płacić, więc trudno mówić tu o jakiejkolwiek oszczędności pieniędzy. W takiej sytuacji warto skupić się nie tylko na kosztach, ale również (a może przede wszystkim) na korzyściach finansowych wynikających z takiej współpracy. A te mogą mieć wiele źródeł — od wyboru odpowiedniej formy opodatkowania, przez wsparcie w pozyskaniu dotacji, a na gruntownej optymalizacji procesów księgowych w firmie kończąc. 

Skala oszczędności wynikająca ze współpracy z biurem rachunkowym rośnie, kiedy zamiast tego planujesz zatrudnić w swojej firmie doświadczonego specjalistę do spraw księgowych. W takiej sytuacji oprócz konieczności comiesięcznej wypłaty wynagrodzenia pojawiają się inne koszty związane m.in. z wyposażeniem stanowiska pracy, zakupem komputera wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz zapewnieniem dodatkowych kursów i szkoleń. Do tego zatrudniony przez Ciebie specjalista może po pewnym czasie zdecydować się na zmianę pracodawcy. Biuro rachunkowe cechuje się większą stabilnością współpracy. 

Współpraca z biurem księgowym to lepszy wgląd w wewnętrzną sytuację firmy

Dzięki współpracy z biurem rachunkowym, zatrudniającym pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach tj. księgowość, prawo pracy, doradztwo podatkowe, zyskujesz nie tylko szerszy obraz bieżącej sytuacji w swojej firmie. Możesz również trafniej określać kierunki dalszego rozwoju biznesu opierając się na opiniach i analizach profesjonalistów. Dostęp do doświadczonej kadry to także możliwość szybkiego reagowania na niespodziewane zdarzenia gospodarcze. 

Trudną do pominięcia zaletą współpracy z biurem rachunkowym jest też brak konieczności gromadzenia dokumentów w siedzibie firmy, co może być szczególnie problematyczne, kiedy mieści się ona w Twoim mieszkaniu. Nie dość, że dokumentacja firmowa w biurze rachunkowym archiwizowana jest w bezpieczny sposób, to zyskujesz jeszcze szybki dostęp do potrzebnych informacji. 

Biuro rachunkowe

Dlaczego warto skorzystać z usług Biura Rachunkowego CALCULER?

Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i pieniędzy, a przy okazji chcesz zdjąć z siebie ciężar podejmowania decyzji, które powodują Twój dyskomfort i utrudniają prowadzenie biznesu, to zapoznaj się z ofertą Biura Rachunkowego CALCULER. To jednak tylko wycinek korzyści, które możesz czerpać nawiązując współpracę z doświadczonymi księgowymi. Biuro Rachunkowe CALCULER oferuje kompleksowy zestaw usług obejmujący m.in.:

  • stałą obsługę klienta,
  • opracowanie strategii podatkowej
  • usługę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów,
  • usługę prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
  • obsługę kadrowo-płacową,
  • sporządzanie zeznań podatkowych oraz innych dokumentów,
  • outsourcing księgowy i kadrowo-płacowy.

Pracownicy Biura Rachunkowego CALCULER gotowi są również do reprezentowania swoich Klientów przed organami podatkowymi, ZUS-em i Państwową Inspekcją Pracy. Jedną z podstawowych wartości wyznawanych przez właścicielkę i pracowników biura jest transparentność, także bez przeszkód możesz sprawdzić cennik usług, który dostępny jest na stronie internetowej. W przypadku wymagających przedsięwzięć warunki współpracy ustalane są indywidualnie.

Warto podkreślić, że Biuro Rachunkowe CALCULER posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z prowadzoną działalnością, a jego właścicielka posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów. Aktualnie nie jest on wymagany, ale w dalszym ciągu podkreśla wysokie kompetencje w obszarze księgowości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, myślisz o nawiązaniu współpracy lub dopiero planujesz założyć działalność gospodarczą, to zapraszamy na spotkanie do naszego biura w centrum Bielsku-Białej.  

Biuro rachunkowe

Biuro Calculer Bielsko-Biała

ul. Piłsudskiego 7/3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 575 314 115, 575 314 110
mail: biuro@calculer.pl
www: calculer.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.