Audyt sieci Wi-Fi w firmie
Technologia

Audyt sieci Wi-Fi – na czym polega i kto powinien się na niego zdecydować?

Artykuł partnera.

Prowadząc własną firmę lub zarządzając pracą szpitala, szkoły lub hotelu, wynajmujesz ochronę? Wiedz, że obecnie bardziej niż na kradzież mienia, Twoja organizacja narażona jest na atak hakerów. Ich kartą przetargową będzie poufna informacja, którą zdołają wykraść z Twojego systemu i w zamian za jej niewyjawienie, oczekują zapłaty. Czy można udaremnić próby takiego ataku i jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Cyberatak – współczesna forma włamania

Ransomware, DDoS, phishing, czy Botnet-y to tylko nieliczne z wielu rodzajów ataków hakerskich, które mogą  poważnie zagrozić bezpieczeństwu Twojej firmy, wpłynąć na jej wizerunek, a w konsekwencji nawet doprowadzić do jej upadku. Hakerzy uciekają się do wielu sposobów szantażu. Wykradają poufne dane Klientów, grożąc ich udostępnieniem, atakują serwer, uniemożliwiając Klientom dokonywanie zakupów w sklepie internetowym lub wykradają hasła i okradają firmowe konta. Jak jednak hakerzy dostają się do zasobów przedsiębiorstwa? Niestety często jest tu winny pracownik, który pochopnie otworzył link w mailu od zewnętrznego nadawcy, opuścił aktualizację systemu lub ustawił dziecinnie proste hasło do poufnych danych. Działy zajmujące się bezpieczeństwem sieci w firmie nie bez powodu proszą o stworzenia skomplikowanych haseł, ich regularne zmienianie oraz szczególną ostrożność w przypadku maili od nieznanego nadawcy. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by system całej firmy został zainfekowany. Hakerzy dokonują ataków w sposób niezauważalny. Gdy złodziej włamie się do firmy, zostawia za sobą wyłamane zamki, tymczasem atak hakerski może zostać zauważony nawet po tygodniu lub miesiącu, gdy jego konsekwencje będą już zbyt duże, aby można je było opanować.

Jakie są słabe strony zabezpieczeń w Twojej firmie?

Aby można było wzmocnić zabezpieczenia przed cyberatakami, konieczne jest przeprowadzenie audytu sieci (https://sprint.pl/pl/uslugi/audyt-sieci-wi-fi). Na czym on polega? Zespół specjalistów Sprint odwiedza firmę i za pomocą nowoczesnych narzędzi przeprowadza dokładną analizę sieci bezprzewodowej, sprawdza jej wydajność, lokalizuje obciążenia oraz przede wszystkim identyfikuje luki w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać potencjalni hakerzy, aby złamać zabezpieczenia. Twoja firma może również zdecydować się na profesjonalny audyt bezpieczeństwa, podczas którego zostaną zidentyfikowane wszystkie słabe strony zabezpieczeń w Twojej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.