Hale namiotowe przemysłowe to coraz chętniej stosowane rozwiązanie do magazynowania i produkcji przemysłowej. Od tradycyjnych hal przemysłowych odróżnia je kilka ważnych aspektów, m.in. to, że są mobilne, lżejsze i szybsze w budowie. Poza tym cena inwestycji w halę namiotową przemysłową stanowi jedynie około 25% inwestycji w tradycyjną halę przemysłową o podobnej przestrzeni.
Hale namiotowe przemysłowe – właściwości
Dla wszystkich inwestorów poszukujących optymalnego rozwiązania do realizacji swoich prac produkcyjnych, usługowych czy też do magazynowania hale namiotowe przemysłowe są znakomitym rozwiązaniem. To doskonała alternatywa dla konstrukcji stałych. Odznaczają się wytrzymałością nieustępującą zupełnie w niczym obiektom magazynowym i produkcyjnym, które stawia się na typowych fundamentach.
Co warte podkreślenia – tego typu hale mają zastosowanie również w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – niestraszne są im mocne podmuchy wiatru, intensywne opady deszczu lub śniegu, słońce ani ekstremalne temperatury. To też sprawia, że hale tego typu są obiektami całorocznymi i można je stosować nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Bogaty wybór rozwiązać hal namiotowych przemysłowych dostępny jest na: https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-namiotowe/hale-namiotowe-caloroczne/.
Budowa i rodzaje hal namiotowych przemysłowych
Hale namiotowe przemysłowe całoroczne wykonuje się z materiałów najwyższej jakości, które są poddawane atestom. Hale namiotowe ze względu na materiał wykonania ich konstrukcji dzielą się na dwa podstawowe rodzaje:
- wykonane z aluminium;
- wykonane ze stali.
Ich metalowa konstrukcja zwieńczona jest solidnym i trwałym zadaszeniem, które pokrywane jest plandeką – może to być pojedyncza lub podwójna warstwa. Taki dach nosi nazwę termo-dachu. Wykonuje się go z tkaniny poliestrowej, która jest pokrywana obustronnie PVC. Dostępne są również inne typy pokryć tekstylnych termo-dachów. Plandeka, którą stosuje się do stawiania hal namiotowych, charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Stosuje się w nich również termoizolacyjne płyty warstwowe, których najważniejszym zadaniem jest zapewnienie ciepła nawet w czasie największych mrozów.
Bardzo ważnym elementem wyposażenia hali namiotowej jest pompa, która wtłacza do niej powietrze, a także czujniki, które regulują odpowiednie ciśnienie wewnątrz i je utrzymują.
Zastosowanie hal namiotowych przemysłowych
Hala namiotowa przemysłowa ma zastosowanie w różnych branżach do różnych celów, np.:
- rolnictwo – magazynowanie plonów;
- przemysł spożywczy – magazynowanie żywności;
- produkcyjne – mogą stanowić ważne części fabryk itp.;
- motoryzacyjne – składowanie opon, części samochodowych, narzędzi itp.;
- stocznie – przy produkcji statków i okrętów potrzebne są ogromne przestrzenie produkcyjne i magazynowe.
Hale namiotowe przemysłowe całoroczne są nowoczesnymi obiektami, które nie tylko są w stanie zastąpić klasyczne hale murowane, ale w wielu aspektach są od nich korzystniejszym rozwiązaniem. Są od nich szybsze i tańsze w konstrukcji, a ponadto nie potrzebują fundamentów.