Windykacja przeprowadzana online
Finanse

Jak wygląda windykacja online?

Zdarzają się przypadki, że wierzyciel przeciąga maksymalnie w czasie oddanie sprawy do kancelarii windykacyjnej. Nie powinno to jednak dziwić i zaskakiwać, gdyż tego typu proces wiąże się z wieloma formalnościami, a często jest to także nieopłacalne, gdyż wartość długu jest niska. Kancelarie wymagają zaliczki, która może przewyższyć cenę długu. Jednak by uchronić wierzycieli przed stratą i wspomóc odzyskiwanie długu, powstało nowe narzędzie, nazywane samodzielną windykacją online. Jest ona niezwykle prosta i szybka, a także przebiega bez zbędnych formalności. Jednak co to jest windykacja online, a także jak wygląda windykacja online?

Co to jest samodzielna windykacja online?

Jak łatwo można wywnioskować, windykacja online to nic innego jak odzyskiwanie długów na własną rękę, przy pomocy dostępnym platform windykacyjnych. Proces sprowadza się do działania samodzielnego, jednak z wykorzystaniem wsparcia profesjonalnych narzędzi. Do dyspozycji mamy więc specjalną platformę, do której należy się zalogować. Możemy to zrobić o każdej porze dnia i nocy, a także z dowolnego miejsca. Jak wygląda windykacja online? Na platformie, wierzyciel może liczyć na profesjonalne wsparcie nie tylko w kwestiach merytorycznych, ale także i technicznych. Z tym wsparciem, nie ma już konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów i oddawania sprawy w ręce kancelarii windykacyjnej. Praca z platformą ogranicza się do wprowadzenia danych dłużnika, a także kwoty długu. Następnie wierzyciel ma prawo zadecydować od działaniach jakie chce podjąć, a także o kolejności ich przeprowadzenia. Wówczas bazując na poleceniach, platforma generuje listę zadań.

Windykacja online- oprogramowanie

Skoro wiemy już jak wygląda windykacja online, warto rozeznać się także w dostępnych oprogramowaniach. Ich wybór jest szeroki, a każde z nich udostępnia niezbędne narzędzia, do przeprowadzenia samodzielnej windykacji online. Istotne jest to, by wybrać oprogramowanie, które proponując rozwiązania, bierze też pod uwagę najnowsze i aktualne przepisy prawa, dzięki czemu szybko spersonalizujemy dokumenty i pisma procesowe. Dostępna od ręki wiedza ekspertów, sprawia, że windykacja online jest niezwykle prosta i szybka, a przede wszystkim tania. Wiemy jak wygląda windykacja online– jak sama nazwa wskazuje, cała sprawa toczy się na łamach Internetu, dzięki czemu zaoszczędzamy czas. Jakie narzędzia oferują platformy?. Otóż możemy się spodziewać:

  • generowania dokumentów i pism;
  • generowania powiadomień e-mail i SMS;
  • negocjacje z dłużnikiem;
  • e-sąd;
  • działania na giełdzie wierzytelności.

Wystarczy kilka kliknięć

Wykorzystując system samodzielnej windykacji online, w kilka minut jesteśmy wstanie wygenerować wezwanie do zapłaty, a także za pośrednictwem wiadomości, przesłać je do dłużnika. Dodatkowo tego typu system sam jest wstanie wygenerować takie wezwanie. Nie ma więc konieczności marnowania czasu i własnoręcznego sporządzania pisma. Ostatnim kliknięciem jest wysyłka elektroniczna, która zapewnia wygodę, gdyż dostarczy ona niezbędne pisma do dłużnika w zaledwie kilka sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.