Monety z symbolem kryptowaluty na tle napisów buy i sell
Finanse

Kryptowaluty CFD a tradycyjne kryptowaluty – porównanie

W świecie kryptowalut coraz większą uwagę inwestorów zdobywa już nie tylko tradycyjna giełda, ale także inwestowanie za pomocą kontraktów CFD. Poznaj różnice między tymi dwiema strategiami inwestycyjnymi. Dowiedz się, która z nich niesie za sobą większe koszty, ryzyko i szanse na zysk.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym różni się inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie i za pomogą kontraktów CFD,
  • jakie ryzyko i szanse na zysk niesie za sobą inwestowanie w kryptowaluty na dwa sposoby,
  • jakie koszty niesie za sobą inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie i w CFD na kryptowaluty.

Kryptowaluty stały się integralną częścią dzisiejszego rynku finansowego, oferując inwestorom nowe możliwości zarówno na rynku CFD, jak i na tradycyjnej giełdzie. Jednakże istnieją znaczące różnice między tymi dwoma podejściami, które warto zrozumieć przed rozpoczęciem inwestycji.

Giełda kryptowalut i kontrakty CFD na kryptowaluty – różnice z perspektywy inwestora

Handel na tradycyjnej giełdzie oznacza faktyczne kupowanie i posiadanie jednostek kryptowalut, które można przechowywać w portfelu kryptowalutowym, a następnie sprzedawać.

Z kolei inwestowanie w Bitcoin i inne wirtualne waluty poprzez kontrakty CFD (Contract for Difference) pozwala na spekulację co do zmian cen kryptowalut bez posiadania ich fizycznie. Oznacza to, że inwestor nie jest właścicielem kryptowaluty, lecz jedynie spekuluje na zmianach cenowych. Kontrakt zawarty z brokerem pozwala na „zwycięstwo” jednej ze stron, które skutkuje zarobieniem różnicy w cenie otwarcia i zamknięcia danej pozycji.

Giełda kryptowalut i CFD na kryptowaluty – ryzyko i potencjalne zyski

Wielu inwestorów upatruje w inwestowaniu na giełdzie kryptowalut szansy na duże zyski. Rzeczywiście, ich osiągnięcie jest możliwe. Należy jednak pamiętać, że posiadanie fizycznych kryptowalut przed dłuższy czas może też prowadzić do zwiększonego ryzyka utraty ich wartości. Rynek kryptowalut wymaga od inwestora dużego zaangażowania czasowego – musisz przygotować się na dużą zmienność i potrzebę ciągłego monitorowania kursów.

W przypadku handlowania kontraktami broker CFD umożliwia inwestorom zarabianie zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen kryptowalut, co znacząco zwiększa szanse na zysk, niezależnie od sytuacji rynkowej. Nie ma ryzyka związanego z przechowywaniem instrumentów we własnym portfelu. Warto jednak pamiętać, że ten sposób nie również nie jest pozbawiony ryzyka straty.

Inwestowanie w kryptowaluty na dwa sposoby – dostępność i koszty

Jak już wiesz, handel na tradycyjnej giełdzie kryptowalut wymaga zakupu rzeczywistych jednostek. Może to być kosztowne, a więc nieosiągalne lub bardzo trudne, zwłaszcza dla początkujących. Dlatego właśnie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pomnażaniem kapitału za pomocą inwestycji, powinny rozważyć opcję inwestowania w kontrakty CFD na wirtualne waluty. Broker CFD, taki jak OANDA TMS Brokers, może zagwarantować Ci łatwy dostęp do rynku CFD na kryptowaluty bez konieczności posiadania dużego kapitału początkowego. Inne zalety takiego rozwiązania, to:

  • możliwość zarabiania na spadkach i wzrostach kursu,
  • brak prowizji giełd kryptowalutowych,
  • błyskawiczne transakcje i rozliczenia,
  • wpłaty i wypłaty kartą lub blikiem,
  • bezpieczeństwo środków,
  • możliwość handlowania także w weekendy,
  • dostęp do wielu kryptowalut – zarówno najpopularniejszych, jak i rzadziej wybieranych przez inwestorów.

Zarówno inwestowanie w kryptowaluty poprzez CFD, jak i na tradycyjnej giełdzie, mają swoje zalety i wady. Jeśli jesteś początkujący, zacznij raczej od CFD na kryptowaluty – na przykład za pośrednictwem OANDA TMS Brokers. Zyskasz w ten sposób brak zbędnych kosztów, łatwy dostęp do wielu instrumentów, a także możliwość skorzystania z narzędzi edukacyjnych wspomagających proces inwestycyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.