Sprawdź monitory 4K i dowiedz się dlaczego są warte zakupu
Technologia

Monitory 4K – dlaczego są warte zakupu?

Standardem wśród monitorów są urządzenia dysponujące rozdzielczością Full HD, ale bardziej wymagający decydują się na zakup monitora 4K. Dlaczego? Poznajmy jego najważniejsze zalety, możliwości oraz zastosowanie.

Jakie zalety mają monitory 4K?

Każdy monitor 4K UHD dysponuje przede wszystkim ogromną rozdzielczością – to aż 3840 x 2160 pikseli. To znacznie więcej niż oferuje popularne Full HD – dla porównania jest to tylko 1920 x 1080 pikseli. Jak widać, 4K oferuje aż czterokrotnie większą liczbę pikseli – oznacza to, na monitorze widzimy aż 8 mln punktów. Można zatem łatwo ulec iluzji, że jest się w samym sercu akcji.

Na co to jednak wpływa w praktyce? Zagęszczenie pikseli, jakie zapewniają monitory 4K, pozwala uzyskać dużą i wygodną powierzchnię roboczą oraz możliwość korzystania w tym samym czasie z wielu różnych aplikacji lub narzędzi programistycznych, a także przeglądanie materiałów. Rozdzielczość 4K to pewność, że obraz pozostanie płynny, szczegółowy, ostry i wyraźny, ale także realistyczny – bez względu na wielkość matrycy.

Dla kogo monitory UHD to świetny wybór?

Monitor komputerowy 4K to sprzęt o wielu możliwościach i ogromnym potencjale – sprawdzi się do wykonywania różnego zakresu zadań, zarówno w pracy, do edukacji czy szeroko rozumianej rozrywki. W sklepach dostępne są różne rodzaje monitorów 4K – w zależności od potrzeb trzeba wybrać konkretny model.

Dla gracza lub twórcy gier znaczenie mogą mieć dodatkowe technologie – jak m.in. G-Sync, z kolei dla kinomaniaków najlepszy będzie monitor curved, czyli z zagiętą matrycą. Rozszerzone pole widzenia i wrażenia otoczenia z każdej strony obrazem docenią też gamerzy.

Do pracy i nauki. Jego zalety przekonują do zakupu wiele osób – monitory w tej rozdzielczości docenią między innymi osoby zajmującą się analizą danych, gdyż zapewniają też wysoki komfort i dużą elastyczność. Praca na nich przebiega wygodnie i znacznie wydajniej niż na standardowym sprzęcie.

Imponująca rozdzielczość, jaką oferuje monitor komputerowy 4K, ma znaczenie zarówno dla graczy, jak i osób wykonujących takie zawody jak grafik, programista, tester aplikacji, analityk danych, fotograf czy montażysta plików wideo.

Monitory UHD do rozrywki. Modele te będą dobrym wyborem do pracy i nauki, ale także do oglądania filmów i seriali – w tej roli sprawdzą się monitory gamingowe zakrzywione, pozwalające na niemal kinowe wrażenia i obraz o bardzo wysokim poziomie szczegółowości. To doskonały wybór do szeroko rozumianej rozrywki – również do grania.

Gry komputerowe w rozdzielczości 4K zapewnią doskonale ostry obraz i dostarczą jeszcze więcej frajdy j satysfakcji. Warto pamiętać, że do wyświetlania gier komputerowych 4K wymagany jest nie tylko wysokiej klasy monitor UHD, ale także bardzo wydajny komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.