Zaprojektowane logo dla firmy
Marketing

Trendy w projektowaniu logo – jakie są najnowsze style i pomysły?

Szukasz sposobu na projektowanie logo zgodnego z aktualnymi trendami w designie, a może stoisz przed wyzwaniem odświeżenia już istniejącego logotypu? Pokażemy Ci jak połączyć najnowsze style z ponadczasowymi kreacjami.
Dzięki temu będziesz mógł uczynić swoje logo bardziej nowoczesnym i interesującym dla klientów, co przełoży się na wizerunek i przychylność wobec całej Twojej marki.

Jakie trendy panują w 2023 roku?

Od klasycznych koncepcji po nowoczesne aktualizacje. Istnieje wiele pomysłów, które pomogą wyróżnić logo firmy – projekt 3D to pierwszy z nich. To podejście sprawia, że znak firmowy wygląda nowocześnie. Przy okazji zawarta jest w nim głębia i perspektywa.

Ważne jest jednak, aby upewnić się, że włączenie elementów 3D do marki działa dla Ciebie dobrze – zarówno w przestrzeni online, jak i poza siecią, np. na ulotkach czy banerach.

Animowane logo – projekt, który nadaje dynamiczności statycznym koncepcjom. Poświęć czas na zastanowienie się, jakiego rodzaju animacje odpowiadają zarówno Twoim potrzebom biznesowym, jak i oczekiwaniom klientów.

Przy tak dużym szumie, jaki panuje w Internecie, przyciągnięcie uwagi nigdy nie było trudniejsze. Animowane logo może dać użytkownikom coś wyjątkowego, czego nie zapomną!

Kolejną opcją są gradienty. Wykorzystuje się je w wielu różnych miejscach, m.in. w designie stron internetowych czy właśnie logo. Projektowanie w oparciu o gradient polega na użyciu kolorów w taki sposób, że jedna barwa czy odcień powoli przechodzi w drugi.

Ważne, abyś włączył kolory własnej marki do gradientu. Dbaj również o zachowanie spójności i płynności. Wtedy nic nie zakłóci głębi i trójwymiarowości, jakie oferują gradienty.

Monochromatyczny projekt to kolejne podejście, które cieszy się popularnością. Bazuje na wykorzystaniu tylko jednej barwy, w wielu jej odcieniach. Wydaje się proste i nudne? No właśnie, tylko się takim wydaje.

Można dzięki temu tworzyć tekstury, zachowując przy tym maksymalną spójność.

Na uwagę zasługują też projekty typograficzne. Unikalne litery pomagają budować poczucie autentyczności wokół firmy. Wiele rozpoznawalnych światowych marek wykorzystuje ten koncept bardzo świadomie. Niepowtarzalną typografię doceniają nawet klienci, którzy nie znają się na krojach pisma.

Projektowanie logo – strategiczne podejście wykorzystujące obowiązujące trendy

Zaprojektowanie logo dla firmy wymaga szerszej perspektywy. Chcesz czegoś zapadającego w pamięć i jednocześnie ponadczasowego. Właśni taki projekt logo firmy, przygotowany na wyzwania rynkowe, mogą przygotować dla Ciebie projektanci z Owocnych.

Oto fundamenty logo – projektowanie zgodne z poniższymi wskazówkami to sprawdzony przepis na świetny znak firmowy.

Projektowanie logo tanio bardzo często oznacza oszczędzanie na sukcesie.

Słabe logo w najlepszym przypadku nie pomaga marce w jej rozwoju, a w najgorszym nawet przeszkadza. Często powód takiego stanu rzeczy jest trywialny – zamiast inwestować w profesjonalne rozwiązania, wybieramy drogę pozornych oszczędności.

Proces tworzenia znaku firmowego przez profesjonalistów może zająć nawet kilka dni, aby precyzyjnie zadbać o to, jak marka będzie odbierana przez klientów.

Decydując się na projektowanie logo, cena powinna być analizowana w kontekście tego, jak znak będzie pracował na Twój biznes przez lata. Z dobrym logo na starcie można uniknąć kosztów wymiany znaku na nowy i budowania wizerunku firmy od podstaw.

Po czym poznasz dobre logo?

Po 3 zasadniczych cechach. Jest ono zrozumiałe, rozpoznawalne i ponadczasowe. Twój klient bez wysiłku je zrozumie, zapamięta, odróżni od innych logotypów i będzie ono tak samo skuteczne nawet za 10 lat.

Przy tworzeniu projektu, warto pamiętać, że dobry design jest ponadczasowy. Modne trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a logo powinno przetrwać nawet najbardziej gwałtowne zmiany. Nie ma nic złego w inspirowaniu się nowościami i wykorzystywaniu ich w projektach – warto to robić – jednak zawsze trzeba dopasowywać je do konkretnego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.