kartki papieru z notatkami
Biznes

Za brak elektronicznego rejestru spółki zapłacą wysokie kary

Trwają rewolucyjne zamiany w funkcjonowaniu spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych. Jednym z wymogów nowych regulacji jest dematerializacja akcji.

Aby to zrobić, do 30 września 2020 roku każda z takich spółek musi wybrać podmiot, który stworzy i będzie prowadził dla niej elektroniczny rejestr akcjonariuszy. Może to być na przykład dom maklerski, dlatego oferujemy Państwu usługi domu maklerskiego, który ma wieloletnie doświadczenie w takiej działalności. Zapewni bezpieczeństwo, bezpłatną aplikację dla akcjonariuszy oraz minimum formalności. A to wszystko za atrakcyjną cenę. Czas nagli między innymi dlatego, że za niewykonanie zaleceń grożą kary finansowe sięgające nawet

Papier znika

Wymagana dematerializacja akcji przez spółki akcyjne i komandytowo – akcyjne polega na tym, że 2021 roku z obrotu znikną akcje w formie dokumentów. Zastąpią je właśnie zapisy w elektronicznym rejestrze, w którym również będą musiały być odnotowywane wszelkie zmiany.

To czasochłonny o kłopotliwy proces

Proces dematerializacja akcji. Może być czasochłonny i kłopotliwy dla zarządów spółek i ich udziałowców, dlatego nasz dom maklerski wraz z możliwością utworzenia wymaganego rejestru oferuje także przeprowadzenie spółki przez ten proces zgodnie z wymogami nowych przepisów. Dopilnuje obowiązkowych działań i terminów związanych ze zmianami, a potem zajmie się kompleksową obsługą elektronicznego rejestru spółki, polegającą między innymi na zapewnieniu akcjonariuszom bezpiecznego i wygodnego dostępu do niego. Będzie to możliwe za pomocą bezpłatnej aplikacji o nieograniczonej liczbie wejść i wielu funkcjach. Nasz dom maklerski zajmie się również natychmiastową aktualizacją rejestru związaną z obrotem akcjami, tworzeniem wyciągów z rejestru oraz przygotowaniem i wypłatą dywidendy. A oprócz tego proponujemy korzystanie z zespołu naszych ekspertów służących pomocą w każdej sytuacji.

Doświadczenie i współpraca

Jeżeli więc chcesz być spokojny o prawidłowe funkcjonowanie elektronicznego rejestru Twojej spółki skontaktuj się z nami. Jesteśmy w czołówce instytucji dematerializujących instrumenty finansowe i oprócz wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu depozytów, rejestrów i ewidencji, współpracujemy z Giełdą Papierów Wartościowych i Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych. Dlatego jesteśmy jedynym domem maklerskim w Polsce świadczącym usługi depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.