Firma sprzątająca w biurze
Biuro

Czy warto zlecić sprzątanie w Katowicach zewnętrznej firmie?

Sprzątanie w firmie bez względu na jej charakter działalności rodzi zazwyczaj pytanie, czy lepiej zatrudnić bezpośrednio osoby do wykonywania tych czynności, czy jednak korzystniej jest wybrać wyspecjalizowaną firmę. Co warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania tej decyzji?

Dyspozycyjność

Czystość w zakładzie pracy to podstawa. Co, jeśli z jakiegoś powodu nasza osoba do sprzątania nie będzie mogła przyjść do pracy? W przypadku małych firm może to być spora niedogodność, ponieważ niełatwo takiego pracownika szybko zastąpić i wdrożyć nową osobę w realizację wszystkich obowiązków. Zabiera to cenny czas pracodawcy, który powinien być skupiony na rozwoju swojej firmy. A do tego nie ma on pewności, że zastępstwo się sprawdzi.

W większych firmach, np. zakładach przemysłowych, również mogą wystąpić choroby czy czasowa niedyspozycyjność. Wymusza to zmiany w grafiku, reagowanie na sytuację na bieżąco, a czasem nawet konieczność zatrudnienia dodatkowego pracownika w ramach zastępstwa. Z punktu widzenia organizacji pracy sytuacja ta nie jest korzystna, dodatkowo generuje koszty, których przedsiębiorcy wolą unikać.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy, która oferuje sprzątanie w Katowicach, nie musisz angażować środków ani zasobów ludzkich do organizowania i kontrolowania sprzątania na terenie firmy. Za wszystko odpowiada zewnętrzny partner, który zobowiązuje się zgodnie z umową wykonać określony zakres prac. Po stronie przedsiębiorcy pozostaje jedynie wyznaczyć pomieszczenia w firmie, które mają być wysprzątane. Resztą zajmie się już profesjonalna firma, która rzetelnie wyceni swoje usługi.

Środki czystości

Choć może się to wydawać prozaiczne, wybór i zakup środków czystości nie jest tak oczywistą sprawą. Dlaczego? Obecnie mamy do czynienia z dziesiątkami materiałów i powierzchni, które nieodpowiednio czyszczone mogą szybciej ulec zniszczeniu lub stracą swoje walory estetyczne. W miejscu reprezentacyjnym szczególnie nie możemy do tego dopuścić, a sprzątanie na własną rękę nie wchodzi przecież w grę. Najlepiej wówczas powierzyć obowiązki profesjonalnej firmie, której doświadczeni pracownicy dobiorą odpowiedni rodzaj chemii gospodarczej do czyszczonych powierzchni. Pozwoli to uniknąć niechcianych plam, zacieków i innych defektów m.in. wykładzin, glazury czy kamienia. Profesjonalne środki do czyszczenia są również silniejsze w działaniu, dlatego tak istotny jest obeznany pracownik, który wie, jak stosować dany preparat. Sprzątanie w Katowicach powinno powierzyć się w związku z tym sprawdzonej firmie, która dysponuje skutecznymi środkami czystości.

Koszty pracownicze

Zatrudnianie nowych pracowników do sprzątania zawsze pociąga za sobą koszty, zarówno te finansowe, jak i czasowe, które trudniej obiektywnie ocenić. Należy je jednak wziąć pod uwagę. Mowa tutaj na przykład o czasie pracy osoby odpowiedzialnej za zatrudnienie osoby sprzątającej od strony niezbędnej dokumentacji oraz o procesie rekrutacji, czy okresie wdrożenia pracownika. W momencie gdy decydujemy się na współpracę z firmą sprzątającą, wszystkie wymienione obowiązki wynikające z zatrudnienia pracowników, znikają.

Sprzątanie Katowice a zakres obowiązków

Firmy niejednokrotnie potrzebują bardzo zróżnicowanych usług sprzątających. Od stosunkowo prostego czyszczenia pomieszczeń biurowych i hal magazynowych, przez mycie okien w Katowicach, czyszczenie konstrukcji stalowych, czy sprzątanie po remontach. W takich okolicznościach trudno wyobrazić sobie, aby odpowiedzialni za to byli etatowi pracownicy. Tu potrzeba wykwalifikowanej ekipy sprzątającej. W końcu w firmach bardzo często do sprzątania zatrudniane są osoby starsze, które mimo chęci nie są w stanie wykonać niektórych czynności, jak np. mycie okien. Katowice to miasto, w którym coraz częściej pojawia się potrzeba mycia okien zewnętrznych w wysokich biurowcach. To zadanie, które należy powierzyć fachowcom posiadającym odpowiednie umiejętności. W ten sposób mamy pewność, że okna zostaną dokładnie umyte, a działania na elewacji budynku będą prowadzone z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.