Kobieta robi pranie w pralni i trzyma w dłoniach koszyk z ubraniami
Dom

Innowacyjne rozwiązania w pralniach

Na rynku pojawia się wiele innowacyjnych pralni, które swoje działania oparły o nowoczesne metody prania i nowoczesne rozwiązania dla efektywnego funkcjonowania pralni. W branży pralniczej można wyszczególnić kilka różnych technologii takich jak: MopClin system, Triton system, Aqua Touch system oraz technologię PEPR. Stosowanie wyżej wymienionych rozwiązań wymaga odpowiedniego sprzętu takiego jak pralnice, czy magle gazowe, umiejętności, a także wiedzy (najlepiej popartej certyfikatem ISO 9001). Metodyka prania w firmie może zostać uzupełniona o suszenie, czy prasowanie przy pomocy manekinów do prasowania. W ramach doświadczenia z zakresu technologii pralniczych specjaliści organizują szkolenia, które mogą poszczycić się wysokim poziomem dzięki wyselekcjonowanym zespołom. W sektorze branży pralniczej ciągle pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania w związku z postępem technologicznym oraz naukowym, dlatego też oferty szkoleniowe powinny być poddawane nieustannej modyfikacji i aktualizacji. W Polsce istnieją szkoły pralnicze, które umożliwiają uzyskiwanie najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii mycia w oparciu o bieżące przepisy prawne i najnowsze trendy.

Wysokiej jakości wyposażenie

Aby można było rozpocząć działalność pralniczą w najnowszych technologiach pralniczych, niezbędne jest odpowiednie zaopatrzenie zakładu. Pomieszczenie powinno zawierać wysokiej jakości pralnice przemysłowe oraz magiel gazowy, które usprawnią pracę pralni. Najlepiej, kiedy sprzęt jest na wyższym poziomie technologicznym, gdyż programowalne pralnice pozwalają na zoptymalizowanie rozwiązania do potrzeb danego zakładu, zachowanie ergonomii oraz balansu pomiędzy możliwościami, a ekonomiką pracy. Warto zdecydować się na pralnice serii HS-6, które świetnie sprawdzają się jako sprzęt do gastronomii, hoteli, czy też w salonach SPA. Budowa bębna pralnic HS-6 dzięki swojej innowacyjnej mechanice prania pozwala na obniżenie kosztów energii, wody i środków chemicznych. Girbau to marka, która jest jedną z bardziej zaufanych i przodujących ze względu na wysokiej jakości asortyment, oferująca również suszarki przemysłowe stanowiące idealne uzupełnienie do działalności pralniczej. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w dobrej jakości manekiny do prasowania, które pomogą w finalnym składowaniu prania dla Klientów.

Zakładanie swetra na manekin

Rodzaje technologii pralniczych

Technologia PERP to inaczej pranie chemiczne, które stosowane jest przy wykorzystaniu wysokiej jakości rozpuszczalników. W powyższej metodzie realizowane jest pranie na sucho, a ono z kolei jest szczególnie polecane na rynku ze względu na swoją skuteczność. Następną z technologii jest system Aqua Touch, która polega na praniu delikatnych tkanin na mokro. Dobrym dodatkiem do systemu Aqua Touch byłoby zastosowanie maglów gazowych, które pomogą w sprawnym składowaniu materiałów poprzez wykorzystanie gazowego podgrzewania cylindrów. Kolejną metodyką prania, która jest powszechnie wykorzystywana na rynku jest system Triton, umożliwiający skutecznie czyszczenie również tekstyliów. Do systemu Triton można dołączyć również manekiny do prasowania ułatwiające przygotowanie tkanin do ostatecznego wydania.

W razie konieczności zakupu odpowiedniego sprzętu pralniczego oraz dodatkowego wyposażenia zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy CRMC, która jest dystrybutorem najwyższej jakości sprzętów do pralni chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.