Mężczyzna nie może poradzic sobie z zadłużeniem i szuka pomocy w kancelarii antywindykacyjnej
Finanse

Masz zadłużenie? Zgłoś się do kancelarii antywindykacyjnej!

Kryzys finansowy może dotknąć każdego zarówno osoby prywatne jak i podmioty gospodarcze. Powodów, które mogą doprowadzić do zadłużenie jest wiele. Natomiast warto pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Z kryzysu finansowego można wyjść jeżeli się ma chęci do działania!

Co zrobić w przypadku, gdy przyjdzie do Ciebie windykator?

Należy wyraźnie podkreślić, że bierne zachowanie dłużnika tylko pogorszy sytuację. Jeżeli wierzyciele stwierdzą, że dłużnik nie wykazuje się jakimkolwiek działaniem, zaczną podejmować zdecydowane kroki. Dłużnik może spodziewać się pozwu sądowego, a także może dostać sądowy nakaz zapłaty. Osoba zadłużona musi się ustosunkować do 14 dni. Jeżeli ze strony dłużnika nie będzie żadnej reakcji, wyrok zostanie uprawomocniony, a wierzyciel będzie mógł domagać się należnych mu roszczeń drogą windykacji komorniczej.

Bądź świadomy działań windykatorów

Można się domyślać, że każdy windykator będzie działał wbrew interesowi osoby zadłużonej. Bardzo często wykorzystują moment zaskoczenia dłużnika i w sytuacji gdy dłużnik jest zdezorientowany i zdenerwowany, proponują niekorzystne warunki porozumienia. Windykatorzy mogą skłaniać dłużników do podpisania dokumentu, który świadczy o wyrażeniu zgody przez dłużnika do poddania się dobrowolnie egzekucji.

Jak przeciwdziałać windykacji?

Słyszałeś kiedyś o antywindykacji ? Jeżeli nie to już wyjaśniamy. Antywindykacją zajmuje się kancelaria antywindykacyjna. Antywindykacja to zestaw działań, które mają na celu hamować działania windykacyjne. Natomiast należy wyjaśnić, że nie polega to na tym aby skłaniać dłużnika do unikania poniesienia odpowiedzialności. W ramach antywindykacji wykorzystuje się sytuacje i procedury, które blokują możliwość szybkiego wyegzekwowania wierzytelności. Są to sposoby, które w ramach prawach są dozwolone i w pełni legalne.

W momencie, gdy osoba zadłużona zgłosi się do kancelarii antywindykacyjnej po pomoc, w pierwszej kolejności przeprowadzany jest szczegółowy audyt. Następnie pracownicy na bazie wyników audytu sporządzają spersonalizowaną ofertę działań.

Podsumowanie: Czy warto skorzystać z usług kancelarii antywindykacyjnej?

Dług może być zmorą każdej osoby. Warto wiedzieć, że wyjście jest z każdej ciężkiej sytuacji. Jeśli jesteś osobą, która problemy woli rozwiązywać sama niż z bliskimi, warto poprosić o pomoc kancelarię antywindykacyjną. Antywindykacja umożliwia przywrócenie płynności finansowej. Warto wiedzieć, że jako dłużnik także masz pewne prawa. Zamiast postępować pochopnie i zgadzać się z góry na warunki windykatora, lepiej jest wziąć głęboki oddech i na spokojnie przeanalizować propozycję. Jeżeli nie masz pojęcia co robić z pomocą do Ciebie wychodzi kancelaria antywindykacyjna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.