Osoby na wakacjach w UK jadą samochodem
Finanse

Odszkodowanie w UK – wszystko co musisz wiedzieć

Artykuł partnera.

Wypadek komunikacyjny, czy jakiekolwiek inne nieprzewidziane zdarzenie na drodze zawsze generuje dużo stresu. Warto przygotować się  na każdą ewentualność i poznać możliwości w przypadku ubiegania się o odszkodowanie i wariantów, jakie obowiązują cię w wykupionym wcześniej ubezpieczeniu. Wypadek drogowy w UK może zdarzyć się każdemu i bez względu na stopień wyrządzonych szkód i poniesionych strat skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem, by uzyskać fachową pomoc.

Wypadek komunikacyjny w UK – odszkodowanie. Co musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, gdzie przytrafiła ci się kraksa masz prawo ubiegać się o odszkodowanie za wypadek drogowy. Na wstępie jednak musisz wiedzieć kilka rzeczy, które przydadzą ci się w dopełnieniu wszelkich formalności. Po pierwsze spisz wszystkie dane drugiego uczestnika kolizji. Nie zapomnij o imieniu, nazwisku, czy numerze telefonu, który będzie niezbędny do późniejszego kontaktu. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć auta, tak aby widoczna była wyrządzona szkoda. Dzięki temu będziesz mieć w stu procentach udokumentowane, jakie szkody powstawały w wyniku zdarzenia. Jeżeli na miejscu są osoby, które widziały moment uderzenia warto poprosić je o pozostawienie danych kontaktowych, aby mieć potwierdzenie podczas składania ewentualnych zeznań.

Musisz również wiedzieć, że mając wypadek w Wielkiej Brytanii w przypadku ucieczki drugiego kierowany, nie zwlekaj z wezwaniem policji. Nie przeciągaj zawiadomienia w czasie i wykonaj je w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. 

Wypadek samochodowy – skontaktuj się z ubezpieczycielem

Jeśli wypadek nastąpił wyłącznie z twojej winy należy skontaktować się z osobą odpowiedzialną za ubezpieczenie. Istne jest, że w takiej sytuacji możesz wnioskować o wypłatę odszkodowania za poniesione straty materialne w postaci uszkodzonego auta, a pasażerowie podróżujący z tobą o odszkodowanie wynikające z uczestnictwa w kolizji, jako osoby trzecie.

Jeżeli zdarzenie miało miejsce z winy kogoś innego za wypadek w UK odpowiada ubezpieczyciel sprawcy. Odszkodowanie uzyskujesz w takim przypadku, jeżeli udokumentujesz odniesione obrażenia lub udokumentowane poniesione koszty, w tym transport medyczny i inne wydatki związane z nieprzewidzianym zdarzeniem drogowym. Więcej na temat odszkodowania w UK i możliwości związanych z wypadkiem samochodowym na terenie Wielkiej Brytanii znajdziesz na https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/wypadek-komunikacyjny-w-uk/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.