pierwsze mieszkanie
Finanse

Pierwsze mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

Zakup pierwszego mieszkania jest jedną z najbardziej stresujących i ważnych decyzji w naszym życiu. Dlatego w naszym artykule podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania oraz w jakiej lokalizacji najlepiej rozejrzeć się za nowym lokum?

Po pierwsze lokalizacja.

Na tym etapie warto jest zadać sobie parę pytań, jak długo zajmie mi podróż do centrum miasta, pracy, czy szkoły? Gdzie w okolicy znajduje się sklep spożywczy, apteka, czy przychodnia lekarska? Gdzie jest najbliższy autobus, tramwaj? Czy w pobliżu nie ma głośnych miejsc, takich lotnisko, czy dworzec, które zdecydowanie utrudniałyby relaks po powrocie z pracy, czy naukę?
Jest to bardzo ważny aspekt, którego nie można pominąć. Jeśli okaże się, że do najbliższego sklepu musielibyśmy pokonać 2 km drogi, a wokół nie mielibyśmy żadnej komunikacji mogłoby to być na dłuższą metę uciążliwe. Dlatego musimy zastanowić się na czym nam zależy najbardziej. (odesłanie do strony z Tarchominem i Mokotowem)

Warto również zastanowić się ilu pokojowe chcemy mieszkanie. Czy wprowadzamy się sami, z rodziną, czy mężem i zdecydować jaki konkretnie potrzebny nam metraż. Np. wybierając mieszkanie dla pary warto jest zainwestować w mieszkanie dwupokojowe. To rozwiązanie będzie bardziej rozsądne niż mieszkać we dwoje w kawalerce.

Kolejnym aspektem, na który warto jest zwrócić uwagę jest to, na którym piętrze chcemy mieszkać i czy w lokalu jest winda. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających dzieci, gdyż później wnoszenie wózka po schodach może być problematyczne. Dodatkowym plusem będą takie udogodnienia jak balkon, taras, czy zapewnione miejsce parkingowe dla samochodu.

Warto dowiedzieć się o tym, czy osiedle, na którym chcemy mieszkać będzie posiadało różnego rodzaju udogodnienia takie jak monitoring, czy ochronę. Jednak bezpieczeństwo nasze i naszego mieszkania, czy samochodu jest dla nas priorytetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.