Platformy transportowe jako pomoc dla dużej firmy
Biznes

Platformy transportowe – sprawne rozwiązanie dla firmy

W miejscach takich jak magazyn, zakład produkcyjny czy warsztat samochodowy, gdzie codziennie trzeba przenosić ciężkie elementy, warto zainwestować w rozwiązania transportowe, które usprawniają prace, poprawiają wydajność i pozwalają znacznie zaoszczędzić czas. Mowa o produktach do transportu wewnątrzzakładowego – platformach, wózkach, taczkach czy podwoziach. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze opcje do optymalizacji transportu w miejscu pracy!

Platforma transportowa – dlaczego warto?

Platformy transportowe to niezwykle ważny element wyposażenia w wielu przedsiębiorstwach. Brak odpowiednich narzędzi do transportu ciężkich przedmiotów może skutkować przeciążeniem kręgosłupa oraz rąk, a co za tym idzie szkodliwymi konsekwencjami zdrowotnymi. Z wykorzystaniem platformy można uniknąć tych problemów. Oszczędzi także czas i energię, przewożąc więcej ciężkich produktów na raz. Z tego powodu to rozwiązanie jest chętnie używane w sklepach, sortowniach czy magazynach.

Jaką platformę wybrać?

Platformę transportową wybiera się, mając na uwadze, jakie towary będą na niej przewożone. Trzeba dopasować do nich odpowiednią wytrzymałość urządzenia oraz powierzchnię załadunkową. Jeśli nie dysponujemy dużym terenem, warto zdecydować się na platformę o niewielkim rozmiarze i wysokiej nośności. Można je bowiem stosować w rogach oraz innych trudno osiągalnych miejscach – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert firmy EMPORO. – Niska wysokość konstrukcyjna sprawia, że w łatwy sposób umieszcza się na niej ładunek, ponieważ nie trzeba go wysoko podnosić. Nośność takiej platformy do podnoszenia to 9 ton, jednak w zestawie przy równym obciążeniu wynosi nawet do 34 ton.

Dobrym wyborem jest również wybór platformy pokrytej gumą antypoślizgową oraz wyposażonej w szeroką powierzchnię wałków nośnych, która chroni podłożę przed uszkodzeniem. Należy zwrócić uwagę także na trwałość platformy. Modele wykonane z płyt profilów stalowych dzięki swojej mocnej konstrukcji są odporne przy skrętach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest rodzaj zastosowanych w platformie kół. Koła poliuretanowe nie pozostawiają po sobie śladów i cechują się cichą jazdą nawet przy dużym obciążaniu.

Platformy transportowe – zestaw

W zestawie platformy transportowe generują jeszcze większe możliwości. Cechują się jeszcze lepszą wydajnością, nośnością i komfortem operatora. Dwa wózki nośne i jeden lub dwa wózki sterowne to najlepsze połączenie. Przy kompletowaniu zestawu należy pamiętać, że całkowita nośność zestawu to suma nośności platform tylko przy równomiernym obciążeniu. W innym wypadku trzeba rozmieścić platformy w zależności od rozłożenia ciężaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.