Duża, jasne łazienka z wanną i prysznicem
Dom

Prysznic vs wanna – która opcja jest lepsza dla twojej łazienki?

Artykuł partnera.

To jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia, jeśli chodzi o Twoją łazienkę. Będziesz chciał wybrać odpowiednią armaturę dla swojego stylu życia i budżetu.
Ten artykuł Ci rozważyć zalety i wady prysznica i wanny, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, która z nich będzie najlepsza dla Twojej łazienki.

1. Koszt

Chociaż zarówno prysznice i wanny są funkcjonalne i atrakcyjne dodatki do każdej łazienki, każdy z nich ma swoje własne zalety. Ostatecznie decyzja powinna być oparta na tym, który z nich jest najwygodniejszy dla Ciebie i Twojej rodziny. Wanny są zazwyczaj droższe w instalacji niż prysznice. Innym czynnikiem do rozważenia jest to, ile wody używasz każdego dnia. Jeśli martwisz się o oszczędzanie wody, prysznic może być bardziej przyjazną dla środowiska opcją niż wanna. Możesz z kolei wzbogacić swoją wannę o funkcje takie jak hydromasaże i masaże powietrzne, które są droższe niż podstawowa wanna do moczenia się. Jeśli chcesz pójść na całość i naprawdę się rozpieścić, możesz dodać wiele udogodnień, od oświetlenia otoczenia i aromaterapii po podgrzewane dmuchawy i automatyczne systemy czyszczące.

2. Przestrzeń

Jeśli remontujesz swoją łazienkę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Ilość miejsca, które posiadasz, może mieć wpływ na wybór wanny lub prysznica. Jeśli Twoja łazienka jest mała, prysznic może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż wanna i może sprawić, że łazienka będzie wyglądać na większą. Dodatkowo, prysznic może być łatwiejszy do czyszczenia niż wanna. Szklane drzwi prysznica można wyczyścić zwykłą chusteczką, natomiast podłoga i ściany wanny są znacznie trudniejsze do wyszorowania.

Dodatkowo, wyjście z wanny może być wyzwaniem dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się, prysznic jest łatwiejszy w użyciu dla osób z takimi warunkami.

Prysznic może być bardziej energooszczędny niż wanna, zwłaszcza gdy używasz wodooszczędnej głowicy prysznicowej. Na przykład, 10-minutowy prysznic z użyciem głowicy o niskim przepływie zużywa 75 litrów wody. To o wiele mniej wody niż w przypadku wanny, która zużywa do 114 litrów wody, jeśli wypełnisz ją do końca.

W wyborze najlepszej dla Państwa opcji chętnie pomogą nasi fachowcy ze strony https://sevante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.