kupowanie przez internet
Marketing

Sklepy internetowe na Magento – dlaczego warto wybrać ten system?

Odbiorcy, którzy decydują się na uruchomienie własnego sklepu online, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaką platformę e-commerce wybrać. Możliwości jest wiele, ponieważ można skorzystać z modeli abonamentowych, wdrożyć własny projekt albo skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak Magento.

Dlaczego warto postawić sklep internetowy na Magento?

Sklepy internetowe Magento są obecnie jednym z najlepszych rozwiązań przy wdrażaniu własnego sklepu online, ponieważ jest to otwarte oprogramowanie. Oznacza to, że specjaliści zajmujący się programowaniem z całego świata mogą wspólnie rozwijać i ulepszać ten system, wprowadzając nowe funkcjonalności oraz poprawiające wszelkie występujące błędy.

Plusy oprogramowania Magento to:

 1. Open Source – dzięki czemu programiści z każdego kraju mogą wprowadzać różnego rodzaju dodatki oraz ulepszenia. W ten sposób oprogramowanie cały czas się rozwija i przedsiębiorcy mogą liczyć na nowe funkcje, które ułatwiają sprzedaż oraz pozyskiwanie klientów.
 2. Darmowa platforma – decydując się na korzystanie z tego oprogramowania, na początek możemy bezpłatnie założyć sklep i zapoznać się z jego możliwościami. Za dodatkową opłatę można będzie korzystać z pomocy fachowców, którzy wdrożą dla nas odpowiednie optymalizacje oraz własne indywidualne funkcjonalności.
 3. Zaawansowane możliwości oprogramowania – system posiada niezliczoną liczbę różnego rodzaju dodatków, które można zaimplementować do własnego sklepu online. Dodatkowo nawiązując współpracę z programistami, wiele funkcji można rozwinąć.
 4. SEO – ta platforma sprzedażowa jest bardzo dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO, dzięki czemu łatwo można wypozycjonować różne słowa kluczowe produktów, które sprzedajemy.
 5. CMS – oprogramowanie posiada przejrzysty i czytelny interfejs, dzięki czemu bez problemu każdy pracownik może dodawać i usuwać produkty do sprzedaży.
 6. Wydajność – sklep utworzony na Magento posiada najlepszą wydajność w stosunku do innych programów typu Open Source.
 7. Skalowalność – system ma nieograniczone możliwości rozwoju, dzięki czemu z małego sklepu można rozbudować e-commerce i sprzedawać na cały świat.
 8. Sklep Magento – sklep Magento Connect ma wgraną niezliczoną liczbę wtyczek oraz dodatków i rozszerzeń.
  System dopasowany do polskiego rynku sprzedaży – na platformie bez problemu można włączyć opcje pozwalające zintegrować sklep internetowy z większością usług e-commerce, takich jak płatności online czy przesyłki kurierskie.
 9. Multistore – to najciekawsze rozwiązanie oprogramowania, ponieważ można zainstalować w jednym panelu kilka sklepów internetowych. W ten sposób z jednego miejsca można zarządzać sprzedażą na różne rynki. Bardzo łatwo można ustawić język i walutę, dzięki czemu sprzedając z Polski, można oferować produkty na Niemcy, Rosję czy USA.

Minusy platformy Magento to:

 1. Koszt wdrożenia – decydując się na otwarcie sklepu internetowego na Magento i prowadzenie go osobiście, trzeba liczyć się z dużymi kosztami wdrożenia, które są zdecydowanie większe niż w przypadku innych platform e-commerce.
 2. Wymagania techniczne – oprogramowanie musi zostać założone na bardzo dobrym hostingu niż standardowe sklepy internetowe, przez co rosną koszty za serwer oraz konfigurację hostingu pod platformę Magento.
 3. Aktualizacje – należy być ostrożnym podczas aktualizacji wtyczek oraz innych dodatków, ponieważ mogą one niekorzystnie wpłynąć na działanie systemu. Aktualizacje należy wykonywać samodzielnie albo zatrudnić programistów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 4. Dodatkowe koszty związane z rozwojem platformy – mimo tego, że system jest otwarty i posiada wiele bardzo przydatnych funkcjonalności to największym ograniczeniem jest rozwój całej platformy.

Czy warto zdecydować się na otworzenie sklepu internetowego na Magento?

Wielu przedsiębiorców podejmuje decyzje o założeniu sklepu internetowego pod względem kosztów związanych z inwestycją oraz z perspektywy rozwoju biznesu internetowego. Magento jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą realizować duże projekty e-commerce i sprzedawać na cały kraj, a nawet cały świat.

Oprogramowanie Magento posiada wiele zalet, ale również ma swoje wady, które warto wziąć pod uwagę decydując się na założenie sklepu online na tej platformie. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania, aby mieć pewność, że ten system sprosta wymaganiom naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.