Kobieta przed laptopem inwestuje w akcje
Finanse

W jakie akcje warto zainwestować?

Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym sprawdź akcje tech, które mogą przynieść zysk niezależnie od sytuacji na rynkach.

Nasdaq odbija się od dna. Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym istnieją ciekawe oferty, które mogą przynieść zysk niezależnie od sytuacji na rynkach. Jakie akcje technologiczne są najlepszą inwestycją?

Oto trzy propozycje akcji technicznych do kupienia już teraz na najlepszej platformie tradinowej.

Alphabet

Pierwszą akcją technologiczną do kupienia jest Alphabet (GOOG 2.36%). Kiedy rozważa się najlepsze akcje, Alphabet nie powinien być pominięty. Spółka generuje ogromne zyski z imponującymi marżami operacyjnymi. Ponadto, akcje pozostają tanie w ujęciu historycznym.

Chociaż spółka podała nieco rozczarowujące wyniki pod koniec lipca, to w dużej mierze było to spowodowane negatywnymi wahaniami kursów walut z powodu umocnienia się dolara amerykańskiego.

Ogólnie rzecz biorąc, wyszukiwarka Google pozostaje wiodącym dostawcą usług wyszukiwania w Internecie, a YouTube nadal generuje miliardy przychodów z reklam co kwartał. Google Cloud pracuje nad zdobyciem udziału w lukratywnym rynku infrastruktury chmury, a według Synergy Research Group, Alphabet ma obecnie 10% udziału w rynku. Biorąc pod uwagę, jak szybko rośnie rynek chmury, segment ten stanowi ogromną szansę na wzrost dla firmy.

Dla inwestorów, którzy chcą grać bezpiecznie, Alphabet jest mądrym wyborem.

Spotify

Drugą akcją technologiczną do kupienia jest Spotify Technology (SPOT 0,73%). Podczas gdy prasa biznesowa jest zafiksowana na „wojnach o streaming” wideo, rynek streamingu audio jest często ignorowany.

A to źle, ponieważ streaming audio jest teraz na szczycie. W szczególności podcasty stały się sensacją. Spotify wykorzystuje ten trend. Firma ma ponad 4 miliony dostępnych podcastów. Posiada wyłączne prawa do podcastu Joe Rogan, prawdopodobnie najbardziej popularny podcast do tej pory.

Co więcej, firma zwiększa swoją bazę abonentów nawet w obliczu globalnej recesji. W swoim ostatnim raporcie Spotify odnotowało 19% wzrost średniej dziennej liczby użytkowników (DAU) i 14% wzrost liczby płatnych subskrybentów. Przychody generowane przez reklamy skoczyły o 31%, a przychody z subskrypcji wzrosły o 23%.

Spotify odnotowało silniejszy niż oczekiwano wzrost demograficzny Gen Z w Ameryce Łacińskiej, co pokazuje, że firma jest atrakcyjna poza tradycyjną twierdzą w Europie i Ameryce Północnej.

W międzyczasie dyrektor generalny Daniel Ek zakupił akcje Spotify o wartości 50 milionów dolarów, co świadczy o tym, że jest przekonany, że firma jest na dobrej drodze.

Roblox

Ostatnią spółką wartą uwagi jest Roblox (RBLX 3,21%). Akcje spadły na początku roku, osiągając 52-tygodniowy niski poziom 21,65 USD 10 maja. Od tego czasu akcje odbiły się i ponad dwukrotnie zwiększyły swoją cenę.

Roblox to gra na Web3. W skrócie, Web3 to następna faza ewolucji Internetu, w której zwykli ludzie zaczną „posiadać” Internet – lub przynajmniej pewne jego części.

Roblox jest platformą cyfrową, która łączy graczy i twórców. Obie strony używają wirtualnej waluty (Robux) jako środka wymiany. Sprzedaż Robuxów jest ostatecznie przekształcana w przychody dla firmy, gdy gracz wydaje swoje Robuxy.

Gracze kupują Robuxy za walutę fiat, a następnie wymieniają je na power-upy, zwierzaki i różne formy ekwipunku dla swoich wirtualnych postaci. Twórcy otrzymują część Robuxów wydanych na stworzone przez nich przedmioty lub „doświadczenia”.

Długoterminowy potencjał jest niemal nieograniczony, ograniczony jedynie przez liczbę graczy na platformie i wyobraźnię twórców. Firma stale zwiększa liczbę użytkowników (DAU). W majowej aktualizacji firma odnotowała 50,4 mln DAUs, co oznacza wzrost o 17% w stosunku do roku poprzedniego.

Roblox planuje zaangażować reklamodawców, aby pomóc zdywersyfikować swój strumień przychodów. Firma ogłosiła już kilka partnerstw, w tym umowę z Spotify. Dla inwestorów chcących przetrwać to, kupno Roblox jest jednym z inteligentnych sposobów postawienia na Web3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.