Kobieta trzymająca rozłożoną gotówkę w dłoniach
Finanse

Walka o odszkodowania – jak sobie z tym poradzić?

Starcie między ubezpieczonym a towarzystwem ubezpieczeniowym można zawsze określić jako walkę dwóch stron, które stoją na zupełnie innych płaszczyznach. Duża machina doświadczonego towarzystwa ubezpieczeniowego zrobi wszystko, by klient otrzymał jak najmniejsze odszkodowanie. Dlatego pojawia się pytanie co zrobić, by z nią wygrać i wywalczyć dla siebie możliwie największą kwotę. Czy w praktyce jest to możliwe, jak to zrobić, by skutecznie poradzić sobie z firmą ubezpieczeniową? Zadanie nie będzie proste, jeśli jednak podejdzie się do tego w racjonalny sposób można liczyć na to, że uzyskane odszkodowanie będzie zadowalające.

Szkoda – wypłata odszkodowania

Gdyby mechanizm był tak prosty, że szkoda = wypłata odszkodowania nie istniałyby kancelarie prawne, które zajmują się reprezentowaniem klientów w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Natomiast pod hasłem odszkodowania Toruń, Wrocław, Warszawa itp znajdziemy wielu prawników, którzy specjalizują sie w prowadzeniu takich sprawa. I nie powinno to powodować zaskoczenia. Działanie towarzystw ubezpieczeniowych zmierza bowiem do minimalizowania kwoty wypłaconych odszkodowań. Dlatego klient w momencie, gdy doznaje szkody musi liczyć się z tym, że czeka go starcie z ubezpieczycielem o to, by uzyskać kwotę wskazaną w umowie ubezpieczenia.

Wypłata odszkodowania – na co trzeba uważać?

Należy spodziewać się, że wypłata odszkodowania będzie uzależniana przez towarzystwo ubezpieczeniowe od różnych czynników. Dlatego przed wdaniem się wspór warto zapoznać się z umową ubezpieczenia i zobaczyć jak wyglądają warunki umowy, jakie są klauzule wyłączające wypłatę odszkodowania, albo powodujące jego obniżenie. Na tej podstawie będzie można ocenić czy towarzystwo ubezpieczeniowe zgodnie z uprawnieniami zmniejsza odszkodowanie czy stara się wykorzystać niewiedzę ubezpieczonego. Klient zawsze stoi tutaj w gorszej pozycji ze względu na swoje niedoświadczenie, dlatego ostrożność w kontaktach z Towarzystwem Ubezpieczeniowym będzie wysoce wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.