Weryfikacja klienta przez mojeID
Technologia

Weryfikacja klienta przez mojeID – sprawdź, jak to ułatwia to życie!

Artykuł partnera.

mojeID to bezpieczny sposób umożliwiający potwierdzanie tożsamości online. Taka automatyczna identyfikacja bardzo ułatwia użytkownikowi życie, pozwalając na załatwienie spraw, w których dotychczas niezbędne było tzw. silne uwierzytelnienie (udanie się z dokumentem tożsamości do konkretnej placówki usługowej). Dzięki mojeID możesz teraz bez wychodzenia z domu przedłużyć umowę z operatorem sieci komórkowej, wykupić polisę na życie oraz wiele więcej. Taka usługa jest powszechnie stosowana w krajach na całym świecie. Sprawdź, jak działa mojeID i spraw, aby Twoje codzienne życie stało się jeszcze łatwiejsze!

Zdalna weryfikacja tożsamości

mojeID to rozwiązanie, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć możesz w bezpieczny sposób zweryfikować swoją tożsamość, bez konieczności wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym dla Ciebie czasie. Weryfikacja tożsamości w ramach mojeID pozwala na załatwienie spraw administracyjnych w urzędzie, w firmie ubezpieczeniowej, u dostawcy energii, w placówkach medycznych czy firmie telekomunikacyjnej w domowym zaciszu. mojeID to możliwość sfinalizowania umowy lub podpisania dokumentów online.

Weryfikacja klienta przez mojeID to możliwość:

  • Potwierdzenia tożsamości online.
  • Szybkiego i bezpiecznego przekazania naszych wiarygodnych danych (np.: imienia, nazwiska, PESEL-u, daty urodzenia itd.) odpowiedniej placówce na potrzeby zawarcia umowy lub pierwszego logowania.
  • Logowania do istniejącego konta.
  • Autoryzacji operacji za pomocą SMS lub powiadomienia PUSH.

Jak działa weryfikacja klienta w usłudze mojeID?

Aby skorzystać z mojeID wystarczy na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID. Oczywiście dana placówka musi udostępniać taką usługę.

Po kliknięciu odpowiedniego przycisku/linku, pojawią się ikonki dostawców tożsamości – m.in. banków. Należy wówczas wybrać bank, z którym chcemy potwierdzić swoją tożsamość lub przekazać dane i w którym mamy aktywne konto. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę banku i tam konieczne jest wprowadzenie swojego loginu oraz hasła. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, zostaniemy każdorazowo poproszeni o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych. Po zatwierdzeniu takiej operacji zostaniemy automatycznie przeniesieni z powrotem do serwisu firmy lub urzędu, z którego usług chcemy skorzystać.

Dostęp do szerokiej gamy usług z domu

Dzięki integracji z Węzłem Krajowym i Profilem Zaufanym automatyczna identyfikacja za sprawą mojeID pozwala nam korzystać z usług świadczonych online zarówno przez dostawców komercyjnych, jak i administrację publiczną.

Zyskujemy dostęp do szerokiej oferty usług świadczonych przez m.in.

  • Dostawców mediów
  • Placówki usług medycznych
  • Firmy ubezpieczeniowe
  • Urzędy (m.in. zdalne złożenie wniosku o dowód osobisty, rejestracja pojazdu, uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego itp.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.