Organizowanie wyprawy do Honolulu
Rozrywka

Wyprawa do Honolulu

Wydawać by się mogło, że Honolulu jest bardzo egzotycznym miastem. Rzeczywiście coś w tym jest, ponieważ zostało ono osiedlone przez Polinezyjczyków już w XII wieku. Jeżeli jednak ktoś chce odwiedzić Hawaje, to z pewnością będzie bardzo zadowolony z wizyty na tej wyspie. Wyspa Oahu położona jest na Oceanie Spokojnym. Tereny są porośnięte przepiękną tropikalną roślinnością, ponieważ faktycznie tutaj mamy do czynienia z niebywale żyzną glebą. Jej pochodzenie jest z wygasłego już wulkanu.

Zwiedzanie miasta Honolulu

Tak naprawdę Honolulu znane jest jako miasto portowe, które w głównej mierze łączyło ze sobą Azję oraz Amerykę Północną. Jeżeli nas interesuje historia, to z powodzeniem możemy jeszcze dodatkowo zwiedzić Bishop Museum’s Hawaii Maritime Center. W tym słynnym muzeum można odwiedzić między innymi ogromne planetarium, jak i również zobaczyć czasowe lub stałe ekspozycje. Do nich zaliczają się chociażby symbole Polinezji, jak i również wystawa botaniczna hawajskich okazów.

Dla wielbicieli sztuki

Jeżeli ktoś się zalicza do grona osób, które uwielbiają sztukę to koniecznie powinny wybrać się do Honolulu Academy of Arts. Tutaj na pewno będziemy mogli podziwiać niesamowite dzieła, które wchodzą w skład światowej klasy arcydzieła. Natomiast jeżeli będą nas bardziej interesować lokalni artyści, to w takiej sytuacji na pewno zdecydowanie lepiej jest się wybrać do Hawaii State Art Museum. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jednocześnie zaspokoi głód estetyki, będzie Shangri La. Jest to miejsce, w którym możemy podziwiać dzieła namalowane przez Doris Duke.

Oczywiście na wyspie, a dokładniej w mieście Honolulu, nie brakuje ciekawych zabytków do zwiedzania. Bardzo długa historia osadnictwa przyczyniła się do tego, iż właśnie na terenie miasta możemy podziwiać Iolani Palace, który był wybudowany w XIX wieku. To właśnie w tym pałacu niegdyś zamieszkiwała rodzina królewska. W takim razie widzimy, że przebywając w Honolulu na pewno pod żadnym pozorem nie będziemy narzekać na nudę. Jest to dla nas niebywała okazja do tego, aby naprawdę wypocząć z całą rodziną. Dobrze jest jednak wcześniej dokładnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób zaplanować swoją podróż w to miejsce. Pamiętając o tym, że nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na samych biletach lotniczych, które oczywiście są ważne.

Wyprawa do Stanów Zjednoczonych na prosty wniosek ESTA

W momencie, kiedy rzeczywiście zdecydujemy się na wyprawę do Honolulu, to powinniśmy dokładnie wiedzieć, jakie formalności warto dopełnić, aby nasz wyjazd był w pełni legalny. Okazuje się, że już od pewnego czasu nie musimy się ubiegać o wizę. Jednak z drugiej strony nie zapomnijmy o tym, aby wypełnić specjalny wniosek ESTA. Taki wniosek przede wszystkim pozwoli nam na podróżowanie po Stanach Zjednoczonych w celach turystycznych przez okres do 90 dni. Jego wypełnienie nie powinno być dla nas w żaden sposób skomplikowane. Ale jednocześnie możemy liczyć na to, że na wniosku możemy z powodzeniem umieścić dane dwóch osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.