Wynajęty namiot imprezowy stoi przy drzewach na trawniku
Rozrywka

Gdzie i jak wynająć namiot imprezowy?

Namiot, choć głównie kojarzy się z biwakiem w lesie lub nocowaniem ze znajomymi, jest nieodzowną częścią festiwali, festynów, eventów, wydarzeń sportowych, a nawet wesel. Namioty wykorzystywane są także w celach reklamowych w trakcie targów, czy wystaw, używa się ich również w trakcie pogrzebów, gwarantując komfort i prywatność.

W dobie pandemii namioty wykorzystywane są także jako punkty wymazów na COVID-19, a nawet mobilne punkty szczepień, co obrazuje jak duże mają przeznaczenie i na jak wielu płaszczyznach są wykorzystywane. Zwykle namioty dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, a nawet kształtach, przystosowane do konkretnego celu, czy podłoża. Wynajem namiotów wcale nie musi być trudny, wystarczy jedynie wiedzieć, czego aktualnie się potrzebuje i w jakiej roli – oraz na jaką okazję – ma on posłużyć.

Wynajem namiotu – od czego zacząć i na czym się skupić?

Przed wynajęciem namiotu należy zadać sobie kilka pytań. Pierwszy z parametrów, który należy określić to rozmiar. W zależności od przeznaczenia, namiot może być większy lub mniejszy. Na rynku są więc namioty do wynajęcia, które pomieszczą kilka lub kilkanaście osób, ale można znaleźć też znacznie większe, wykorzystywane na przykład podczas eventów, w których pomieści się kilkadziesiąt, albo i kilkaset osób. Należy zadać sobie również pytanie, czy namiot ma mieć podłogę, czy ma zostać zakotwiczony za pomocą stalowych obciążników na ziemi. W niektórych przypadkach (na przykład przy wynajmowaniu namiotu przez firmę pogrzebową, czy na ślub) istotny będzie kolor. Nie zawsze ma on znaczenie, jednak warto zastanowić się, który wariant będzie najodpowiedniejszy i czy jest to istotne. Inne ważne aspekty to również materiał, z którego wykonany jest namiot, regulacja jego wysokość, materiał, z którego jest stworzony oraz przede wszystkim certyfikat bezpieczeństwa, który zagwarantuje ochronę podczas używania produktu. Właśnie te czynniki będą w głównej mierze decydować o cenie wynajmu namiotu.

Wiele producentów namiotów, takich jak na przykład Vitabri, oferuje duży wybór namiotów, zarówno eventowych, jak i weselnych, pogrzebowych, medycznych czy reklamowych oraz ewentualnych dodatków. Należy dodać, że w zależności od celu, w jakim ma zostać użyty namiot, będzie on różnić się pewnymi cechami i parametrami, więc warto wybrać właśnie ten, który przeznaczony jest pod konkretne wydarzenie. Producenci niejednokrotnie do swoich ofert dodają takie elementy jak: dodatkowe girlandy świetlne, oświetlenie LED, nagrzewnice, projekt graficzny 2D lub 3D lub falbany i zdobienia.

Wynajem namiotu wcale nie jest trudny, o ile wiadomo, w jakim celu ma on posłużyć i jakie wymogi spełniać. Co więcej, namioty można niejednokrotnie „udoskonalać” i personalizować pod własne potrzeby dzięki dodatkowemu oświetleniu, ogrzewaniu lub nadrukom, pozwalającym na osiągnięcie większych korzyści z użytku na przykład w celach marketingowych. Namioty świetnie sprawdzają się przy wielu wydarzeniach, stąd rosnące zainteresowanie ich wynajmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.