Dobra jasna brama garażowa
Rozwój

Dobra brama garażowa, czyli na co zwrócić uwagę?

Wszelkiego rodzaju bramy i kraty garażowe kupujemy stosunkowo rzadko. Jednak kiedy już faktycznie dokonujemy takiego zakupu, warto wybrać mądrze i rozsądnie. Brama dobrej jakości posłuży nam na lata. Swój wzrok warto kierować w stronę sklepów, które mają szeroki wybór produktów. Dzięki temu w pełni dostosujemy rodzaj bramy do swoich potrzeb. Głównym zadaniem bramy garażowej jest ochrona i zabezpieczenie wejścia do pomieszczenia. Ma zniechęcać potencjalnych złodziei i niechcianych gości mających złe zamiary. Bramy zapewniają również izolację termiczną i sprawiają, że pomieszczenie tak szybko się nie wychładza lub nadmiernie nie nagrzewa. Brama garażowa występuje w różnych wzorach, kolorach i rodzajach.

Wybieramy sklep z bramami garażowymi

Dobry sklep z bramami garażowymi posiada szeroką ofertę i pomocną obsługę. Możemy wybierać między bramą rolowaną a segmentową. Z powodzeniem możemy dopasować ją pod względem kolorystycznym do elewacji naszego domu, czy ogrodzenia. Wiele różnych wzorów i kolorów pozwoli dokonać komfortowego wyboru. Porównania i głośne rozważania są mile widziane. Brama powinna spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Podobnie jest w przypadku wybierania krat rolowanych do garaży, czy obiektów handlowych.

Brama garażowa i jej właściwości termoizolacyjne

Czy brama garażowa zabezpiecza przed zimnem? Zdecydowanie tak! Brama segmentowa czasami nazywana jest bramą ciepła. Poszczególne segmenty posiadają wewnętrzną izolację, która sprawia, że chłód nie przenika do naszego garażu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku bram rolowanych. Ich pancerz zbudowany jest z aluminiowych profili, które wypełnia pianka poliuretanowa. To właśnie za jej sprawą brama garażowa może pochwalić się wysokim wskaźnikiem izolacji.

Brama rolowana czy segmentowa?

Na rynku dużą popularnością cieszą się dwa rodzaje bram. Bramy segmentowe i bramy garażowe rolowane. Bramy segmentowe, jak sama nazwa wskazuje, stworzone są z szeregu segmentów, które połączone są za pośrednictwem zawiasów. Kiedy podnosimy taką bramę do góry, porusza się ona po specjalnych prowadnicach. Finalnie brama zostaje umieszczona na suficie. To świetne rozwiązanie, jeśli nie posiadamy zbyt dużej przestrzeni nad garażem. Bramę rolowaną często wykorzystuje się w nowo powstałych domach, ze względu na jej estetykę i właściwości termoizolacyjne. Z kolei brama garażowa rolowana siwienie sprawdza się w budynkach, które już istnieją. Zbudowana jest z pancerza, który w trakcie otwierania zwija się i roluje na wał. Wał ten jest z kolei umieszczony w specjalnej kasecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.