Mężczyzna z aparatem robi zdjęcia biżuterii
Marketing

Fotografia produktowa – rodzaje packshotów

Packshoty to obecnie nieodzowna część każdego e-biznesu. Są to zdjęcia produktowe, wykonane najczęściej na białym, jednolitym tle. Packshot może mieć lekki cień lub odbicie produktu.

Często przedsiębiorcy zastanawiają się czy ich produkty można zaprezentować w ciekawy sposób. Poniżej opisujemy kilka popularnych typów na zdjęcia packshotowe.

Packshoty odzieży

Zdjęcia produktowe odzieży to niezwykle popularny temat wśród fotografów produktowych. Coraz nowsze trendy, zmieniająca się moda to główne powody powstawania kolejnych wzorów odzieży, którą oczywiście należy sfotografować w celu sprzedaży w internecie.

Packshoty odzieży najczęściej wykonuje się w tak zwanej technice typu duch. Jest to fotografia odzież na niewidzialnym manekinie. Ma ona wiele zalet, między innymi estetyczna prezentacja ubrania czy brak potrzeby wynajmowania modela specjalnie na sesję fotograficzną.

Zdjęcia typu duch odzieży sprawdzają się wyśmienicie zarówno w damskiej jak i męskiej garderobie. Poza nielicznym wyjątkami praktycznie każde ubranie możemy pokazać w formie takiego właśnie packshotu.

Kolejny sposób na profesjonalne packshoty odzieży to pokazanie ubrań w tak zwanym flatshocie. W ten sposób fotografujemy na przykład eleganckie koszule męskie – ubranie jest złożone w kostkę i sfotografowane z góry. Widzimy wszystkie jego najważniejsze cechy a jednocześnie odbiór takiego zdjęcia produktowego jest przyjemny dla widza.

Fotografia produktowa biżuterii

Najczęściej biżuteria jest bardzo mała, wykonana z metalu oraz różnego rodzaju ozdób takich jak kryształy. Z tego powodu packshoty biżuterii są wykonywane w technice makro. Wymagane są niezwykle precyzyjne i duże powiększenia tak aby klient mógł zapoznać się z pieczołowicie wykonanymi detalami. Szukając fotografa biżuterii warto sprawdzić czy ma w swoim portfolio zdjęcia produktowe biżuterii. Produkty te należy fotografować z użyciem specjalnym modyfikatorów oraz ekranów aby uniknąć niepożądanych refleksów oraz odbić światła i mieć perfekcyjną kontrolę nad światłem. Packshoty biżuterii nie należą do najtańszych jednak jeśli zależy nam na profesjonalnym zaprezentowaniu tych ekskluzywnych przedmiotów – warto zainwestować.

Packshoty bielizny

Fotograf produktowy zajmuje się również tą dziedziną produktów. Celowo opisujemy je w oddzielnym akapicie, gdyż taką odzież fotografuje się inaczej niż pozostałe ubrania. Bielizna najczęściej jest wykonana z siateczki lub koronki. To wymaga zupełnie innego podejścia gdy wykonujemy tego typu packshoty. Niektóre produkty z tej grupy fotografuje się w technice duch, inne jako flatshoty.

Fotografia produktowa innych przedmiotów

Packshoty znajdują zastosowanie w wielu innych dziedzinach produktów: galanteria, akcesoria, narzędzia, zabawki, produkty sportowe i wiele innych. Dla każdego z nich można wykonać ciekawe zdjęcia packshotowe. Doświadczony fotograf produktowy z pewnością poradzi sobie z różnego rodzaju materiałami i powierzchniami z jakich są wykonane wszelkie produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.