Mężczyzna wybiera kaseton reklamowy
Marketing

Jaki kaseton reklamowy wybrać?

Kasetony reklamowe są jednym z kluczowych systemów reklamowych, umożliwiających identyfikację marki. Odpowiednio wykonane, są praktycznie niemożliwe do przeoczenia, a ta cecha ma bezpośrednie przełożenie na ich skuteczność w realizacji obranego celu marketingowego. Producenci narzędzi promocyjnych oferują wiele tego typu rozwiązań. Na jaki kaseton warto się zdecydować?

Zawieszone na fasadzie budynku, ustawione w witrynie lub wyeksponowane w lokalu tworzą piorunujące wrażenie i podkreślają nowoczesny wizerunek marki, którą promują. Kasetony reklamowe, nazywane też lightboksami lub kasetonami LED, to nic innego, jak system reklamy wizualnej w formie kwadratowej kostki lub prostokąta (choć nie można nie wspomnieć, że kaseton może mieć także inną formę) z wewnętrznym podświetleniem. To praktyczny nośnik informacji, na którym może znaleźć się logo firmy, chwytliwy slogan, grafika prezentująca najnowszy produkt lub dowolna inna informacja wizualna i/lub graficzna. Świetnie sprawdza się w roli zewnętrznego lub wewnętrznego  elementu wystroju siedziby firmy lub punktu firmowego (także na targach i wszelkiego rodzaju eventach), może spełniać funkcję typowo ozdobną lub praktyczną. Kasetony mogą mieć właściwie dowolne zastosowanie, tym bardziej, że każdy zainteresowany może wybierać spośród kilku rodzajów takich systemów. 

Kasetony reklamowe – rodzaje

Wielu osobom, kasetony reklamowe kojarzą się przede wszystkim z elementami świetlnymi przeznaczonymi do zawieszenia na ścianie. Skojarzenie to jest jak najbardziej trafne. Jako element ozdobny lub informacyjny, umożliwiają praktyczne wykorzystanie przestrzeni, która w wielu przypadkach jest trudna do zagospodarowania. O ile w punktach handlowych niektóre ściany mogą być użyte w celach ekspozycyjnych, to w lokalach usługowych trudno znaleźć dla nich konkretne zastosowanie. 

Należy wspomnieć, że kasetony mogą mieć też formę elementów wolnostojących. Jako forma reklamy, takie narzędzie prezentuje się znacznie atrakcyjniej niż klasyczny „potykacz”. Atrakcyjna forma i intensywne podświetlenie sprawiają, że po prostu nie można go przeoczyć. Kaseton wolnostojący idealnie sprawdza się w ciągach komunikacyjnych i w samych lokalach.

Jednym z największych hitów w dziedzinie reklamy wizualnej jest kaseton podwieszany. Atrakcyjny system świetlny jest doskonale widoczny nawet z dużej odległości, a to sprawia, że doskonale sprawdza się jako element informacyjny, wyznaczający poszczególne działy, lub jako system umożliwiający identyfikację marki/firmy na targach i innych eventach.

Na jaki kaseton warto się zdecydować?

Trudno o jednoznacznie trafną odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Wybór konkretnych kasetonów zależy przede wszystkim od celu marketingowego i indywidualnych potrzeb firmy. Nie podpowiemy, jaki tym kasetonu będzie najlepszym wyborem, ale możemy wskazać cechy takiego systemu, które stanowią o jego jakości.

Po pierwsze, rama. To główny element konstrukcyjny kasetonu, który powinien być nie tylko solidny i odporny na upływ czasu, ale także lekki. W tym przypadku, kluczowe znaczenie ma materiał. Wysokiej jakości aluminiowe profile to najlepszy wybór.

 Po drugie, element graficzny. Informacja zawarta na kasetonie musi cechować się nasyconymi kolorami i wysoką trwałością. Takie właściwości ma tkanina poliestrowa o dużej gramaturze, z nadrukiem wykonanym w technice ekosublimacji.

Po trzecie, mobilność. Może się zdarzyć, że kaseton zdobiący siedzibę firmy trzeba będzie wykorzystać jako element reklamowy na targach. W tym kontekście, łatwość montażu i demontażu ma ogromne znaczenie.

Po czwarte, możliwość wymiany elementu graficznego. Tekstowa lub graficzna zawartość kasetonów reklamowych szybko może stracić na aktualności. Jeżeli system umożliwia łatwą wymianę elementu graficznego, staje się inwestycją procentującą przez długi czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.