Mężczyzna w biurze urzywa nootebooka
Technologia

Notebook — co warto o nim wiedzieć?

Artykuł sponsorowany.

Podzespoły laptopów oraz ich parametry to zaliczyć można do podstawowych aspektów mających wpływ na funkcjonalność sprzętu. Notebooki są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wykorzystywane są powszechnie do pracy, grania, nauki oraz setek innych aktywności przez niemalże wszystkie grupy wiekowe.

Najbardziej elementarna wiedza w zakresie znajomości własnego notebooka sprowadza się zasadniczo to nazwy producenta, serii oraz modelu. Jednak w praktyce łatwe porównanie na tle innych modeli możliwe jest jedynie dzięki znajomości parametrów podzespołów.

Hardware – Z jakich podzespołów składają się notebooki?

Zdecydowana większość laptopów wyposażona jest we wszystkie następujące podzespoły:

  • płyta główna
  • matryca (ekran)
  • karty sieciowa, dźwiękowa i graficzna (GPU)
  • 9procesor (CPU)
  • klawiatura i touchpad
  • gniazda (np. USB, ładowanie, HDMI itp.)
  • dysk twardy
  • pamięć RAM

Nie są to oczywiście wszystkie części, z jakich zbudowany jest laptop, jednak właśnie te podzespoły odpowiedzialne są funkcjonalność sprzętu. Wielkość i waga samego notebooka uzależniona jest od głównie od rozmiaru matrycy oraz możliwości producenta.

Notebooki Lenovo – jaką matrycę wybrać?

Wybierając ekran dobrze zwrócić uwagę na jego rodzaj, ponieważ znacznie poprawia to komfort użytkowania. Matowe matryce są dobrym rozwiązaniem dla biznesowych laptopów służbowych lub prywatnych notebooków gamingowych. W zależności od indywidualnych preferencji lub potrzeb znaleźć można także błyszczące albo antyodblaskowe rodzaje ekranów, które doskonale sprawują się podczas prezentacji (szczególnie przy niesprzyjającym świetle słonecznym). Notebooki Lenovo wyposażone w ekrany o rozdzielczości 1920×1080 (FullHD) to doskonałe rozwiązanie dla miłośników sztuki audiowizualnej.

Jakie parametry notebooka warto znać?

Dla wielu osób bardzo istotna jest pamięć, która definiowana jest przez rozmiar dysku twardego. O wiele lżejszym i szybszym rozwiązaniem od tradycyjnego HDD są dyski typu SSD. W kwestiach związanych z pamięcią komputera nie można jednak zapominać o pamięci typu RAM, która odpowiedzialna jest w dużym stopniu za prędkość przetwarzania danych. W połączeniu z wielordzeniowym procesorem oraz wydajną kartą graficzną umożliwia obsługę nowoczesnego oprogramowania.

Czym na tle konkurencji wyróżniają się notebooki Lenovo?

Notebooki Lenovo to idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych zakupem mocnego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka ceniona jest przez konsumentów na całym świecie za wysokiej jakości notebooki, których podzespoły niejednokrotnie przerastają możliwościami swoją półkę cenową. Laptopy Lenovo znane są także z dużej funkcjonalności oraz nienagannej estetyki, która doskonale pasuje do każdego nowoczesnego biura.

Najbardziej znane są notebooki Lenovo z serii IdeaPad, która jest nieprzerwanie rozwijana już od wielu lat. Bardziej wymagający użytkownicy z pewnością docenią wydajne procesory Ryzena, które są obecnie jednym z najpotężniejszych dostępnych komercyjnie rozwiązań AMD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.