Omawianie formalności ziązanych ze spółką partnerską
Biznes

Spółka partnerska − kto może ją założyć?

Przymierzasz się do założenia własnej działalności gospodarczej? Masz pomysł i chciałbyś jak najszybciej wcielić go w życie? Szukasz sposobów na uniknięcie czasochłonnych formalności i dokumentacji? Poznaj wiele ciekawych wskazówek odnośnie do zakładania działalności gospodarczej, a także dowiedz się, dla kogo dedykowana jest spółka partnerska.

Spółka partnerska – kto może ją założyć?

W porównaniu z innymi rodzajami spółek prawa handlowego spółka partnerska nieco się wyróżnia. Na czym polega jej odmienność i dla kogo jest dedykowana? Spółka partnerska założona może być tylko przez osobę, która wykonuje tzw. wolny zawód. Do tej grupy zaliczani są między innymi: adwokaci, architekci, aptekarze, księgowi, doradcy podatkowy, pielęgniarki, lekarze, tłumacze przysięgli czy też brokerzy ubezpieczeniowi. Osoby wykonujące wolny zawód muszą także mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzają ich specjalistyczne wykształcenia – uczelniany dyplom czy też świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego. Warto również wiedzieć, że określenie partner, partnerzy czy też spółka partnerska zarezerwowana jest tylko dla tego rodzaju działalności – mogą być więc używane jako nazwa tylko w tym wariancie spółki.

Formalności związane z założeniem firmy – jak skutecznie je zminimalizować?

Masz pomysł na biznes i chciałbyś jak najszybciej zająć się tym, w czym jesteś najlepszy? Lubisz rozwiązania, które pozwalają Ci zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze? W takim razie koniecznie szczegółowo zapoznaj się z możliwością zakupu przygotowanej do działalności firmy! Sprzedaż gotowej spółki to podmiot posiadający numery KRS, REGON czy NIP, spełniający wszelkie wymagania związane z danym rodzajem spółki, a także działalność bez żadnych zobowiązań finansowych czy zadłużeń. Jeżeli więc chcesz jak najszybciej rozpocząć własną działalność, to bez wątpienia powinieneś rozważyć tego typu rozwiązanie. Oprócz tego firmy zajmujące się sprzedażą gotowych spółek oferują również szereg innych usług: prowadzenie księgowości, pomoc prawna czy też wirtualne biuro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.