Warto zakupić polisę AC
Finanse

Polisa AC – dlaczego warto ją mieć?

Wielu kierowców, zanim ubezpieczy swoje auto, zastanawia się, czy wybrać jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy być może zdecydować się na szerszy pakiet uwzględniający również Autocasco. W przypadku samochodów, które nie są już najnowsze bywa to sporym dylematem finansowym. Zatem, czy warto rozważyć kupno ubezpieczenia AC w pakiecie z OC?

Zabezpieczenie na wypadek kradzieży samochodu

Zastanawiając się nad zakupem Autocasco warto wziąć pod uwagę wartość samochodu. Polisa chroni właściciela pojazdu przed skutkami jego kradzieży. Odszkodowanie, jakie zapewnia ubezpieczenie AC pozwoli sfinansować zakup podobnego auta. Chociaż częstotliwość kradzieży samochodów w Polsce nie jest obecnie wysoka, jak miało to miejsce choćby w latach dziewięćdziesiątych, wciąż dochodzi do tego typu zdarzeń. Utrata pojazdu i brak środków na zakup nowego będzie dla właściciela ogromnym dramatem. Z tego punktu widzenia nad polisą Autocasco powinni zastanowić się przede wszystkim kierowcy, którzy często pozostawiają swoje samochody na niestrzeżonych parkingach. Warto też pamiętać, że większość ubezpieczeń Autocasco działa także za granicą.

Uszkodzenie lub awaria auta

Ubezpieczenie AC chroni właściciela pojazdu także przed jego uszkodzeniem w wypadku i awariami. Jeśli dojdzie do stosunkowo niewielkiej stłuczki i zarysowania pojazdu, czasami opłaca się dokonać drobnej naprawy na własną rękę, aby nie stracić zniżek. Jednak w zdecydowanej większości przypadków polisa Autocasco okazuje się bardzo przydatna. Kilkuletnie samochody i nieco starsze auta bywają ponadto kapryśne – w przypadku awarii kolejnych podzespołów kierowca musi liczyć się ze sporym wydatkiem. W takim przypadku AC też się przydaje.

Działanie warunków atmosferycznych

Szczególnie właściciele samochodów, które nie są garażowane, nie powinni bagatelizować zagrożenia związanego z działaniem warunków atmosferycznych. Gradobicie potrafi zniszczyć karoserię samochodu. Prawdziwą tragedią bywają wichury, które powalają drzewa – niekiedy na stojące w pobliżu auta. Ogromne ulewy od czasu do czasu doprowadzają do zalania pojazdów, przede wszystkim silnika. Poza warunkami atmosferycznymi polisa AC często obejmuje swoim zakresem również pożary – podpalone auto bardzo rzadko nadaje się do naprawy.

Liczenie ryzyka związanego z aktami wandalizmu

Auta bywają uszkadzane przez nieznanych sprawców. Wielu kierowców spotkało się z sytuacją, gdy wracając do auta pozostawionego na parkingu, odnajdywali je bez lusterka bądź z zarysową karoserią. Praktyka pokazuje, że w takiej sytuacji znalezienie sprawcy nierzadko graniczy z cudem. Jeśli auto prezentuje swoją wartość, również jego naprawa będzie kosztowna, Dlatego lepiej wyposażyć się w Autocasco.

Autocasco nie musi być drogie

Ważny argument przemawiający za kupieniem tej polisy sprowadza się do ceny – ubezpieczenie AC wcale nie musi być drogie. Wystarczy znaleźć korzystny pakiet i wykupić Autocasco wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, aby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. W znalezieniu najkorzystniejszych ofert pomagają internetowe porównywarki, na przykład popularna KioskPolis.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.